Po njegovih besedah policija še ni ugotovila motiva Trohinega odhoda, kar se jim zdi zelo pomembno oziroma celo ključno za razrešitev primera. Policisti so opravili več deset pogovorov s Trohinimi sorodniki in osebami, s katerimi je imel stike zadnje dni pred izginotjem, zbirali pa so tudi podatke o njegovem obnašanju pred omenjenim dogodkom in možnih lokacijah, kjer bi se lahko zadrževal. Poleg tega so preverjali tudi informacije o tem, kje naj bi Troho nazadnje videli, vendar niso našli nič konkretnega. Od okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani so sicer dobili tudi dovoljenje za vpogled v opravljene telefonske klice z določenih telefonskih številk, med drugim s Trohinega mobilnega telefona, vendar tudi to ni obrodilo sadov.
Menegalija je tudi zanikal namige, da je policija reševanju Trohinega primera posvetila premalo pozornosti, "saj so bili postopki v zvezi z njegovim izginotjem opravljeni na enak način kot v podobnih primerih". Dodal je, da so med preiskavo zasegli tudi nekatere Trohine osebne predmete in pisma, ki bi lahko pripomogli k zaključku preiskave. Sicer pa so policisti takoj po razpisanem iskanju o izginotju majorja Trohe obvestili tudi Interpol.
Sicer pa je bilo lani na območju Policijske uprave Ljubljana (PU) prijavljenih 85 pogrešanih oseb, od katerih se jih je 74 vrnilo, v šestih primerih so policisti našli trupla izginulih, pet oseb pa še vedno pogrešajo. Letos je bilo na PU Ljubljana podanih 19 prijav pogrešanih oseb, od tega jih šest policisti še niso našli.