"Prvi in najbolj osnovni namen seje Izvršilnega odbora Smučarske zveze Slovenije je bil, da v čim krajšem možnem času premaknemo postopke za izvolitev predsednika alpskega zbora naprej. Razmere niso idealne v tem smislu, da so pravilniki, poslovniki in statut kontradiktorni, ker v preteklosti niso bili prečiščeni in usklajeni, obenem pa imamo tudi precej jasno in izrazito polarizacijo med samimi klubi v samem alpskem zboru. Ne prvič in ne zadnjič je bil dan poziv iz najvišjih organov smučarske zveze, izvršilnega odbora, nadzornega odbora, častnega razsodišča in tudi zlatih sponzorjev, da se morajo klubi ozreti vase, poiskati rešitve, ki bodo dolgoročne in strateške za alpsko smučanje in preseči razhajanja ter doseči konsenz, da se stvari premaknejo naprej. Mislim, da je to ključna poanta in resno apeliramo na to. Sama ustanovitev posebne delovne skupine, kamor smo povabili tudi gospoda Vogrinca kot starosto slovenskega smučanja in človeka z avtoriteto, je namenjena zgolj temu, da poskušamo ta proces mediirati ali pospešiti kot nek mediator v celi zgodbi," je po nocojšnji na trenutke polemični seji Izvršilnega odbora Smučarske zveze Slovenije dejal prvi mož zveze Enzo Smrekar, ki je tudi po pooblastilu izvršilnega odbora član omenjene delovne skupine. Ta bo imela tri člane, a za zdaj tretjega še niso imenovali.
Delovna skupina bo na podlagi sklepa izvršilnega odbora delovala z omejenim mandatom do konca marca. Člani izvršilnega odbora krovne nacionalne smučarske organizacije so alpski zbor, najvišji organ panoge alpskega smučanja, pozvali, da v čim krajšem času izpelje ponovne volitve predsednika alpskega zbora, vključno z novim kandidacijskim postopkom. Prejšnji predsednik zbora alpskih disciplin Janez Dekleva se po prenehanju mandata ni odločil za vnovično kandidaturo. Dva poskusa, da bi na skupščini smučarske zveze izpeljali volitve najvišjega predstavnika panoge alpskih disciplin, sta propadla. Po pritožbi na glasovanje so namreč razveljavili izvolitev Dušana Goriška (SK Radovljica) za predsednika panoge. Gorišek je bil v skupini s preostalimi izvoljenimi predsedniki panog na januarski volilni skupščini zveze, na kateri je nov predsednik zveze po burnem obdobju Tomaža Lovšeta in Primoža Ulage postal Smrekar.
Predsednik zveze je nato za 4. marec sklical novo skupščino, ki pa je potekala v zelo kaotičnih razmerah, zaradi nesklepčnosti pa do glasovanja o novem predsedniku alpskega zbora sploh ni prišlo. Kandidaturi sta na tej skupščini vložila dva kandidata, poleg Goriška še Bojan Špik (SK Alpetour). Najbolj izpostavljena predstavnika dveh struj pa bo zdaj skušala zbližati delovna skupina, v kateri je Vogrinec.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.