Celo predsednik Bush je sredi navdušenja po hitrem sprejemu predloga zakona o zmanjšanju dohodnine v višini milijarde dolarjev v naslednjih desetih letih, priznal, da jih čaka še veliko dela pri prepričevanju zadostne večine senatorjev. Bushevo veselje dodatno zmanjšuje skupina senatorjev iz obeh strank, ki zagovarja vgraditev posebne varovalke, s katero bi prekinili izvajanje zmanjševanja davkov, takoj ko bi izračuni pokazali, da bo zvezni proračun zajadral nazaj v deficit. Razprava o davku postaja vse bolj
populistična, pri čemer republikanci govorijo o trdo prisluženem denarju ameriških davkoplačevalcev, demokrati pa o olajšavah, ki bodo šle bogatim.
Resnica je nekje na sredini, saj je mnogo demokratskih in tudi republikanskih senatorjev poskrbelo za svoje volilno okolje z raznimi proračunskimi programi, ki jih bo zmanjševanje davkov odpravilo. Trditve republikancev, da bo največ denarja padlo v žepe revnim in srednjemu razredu, pa pri demokratih vzbujajo posmehovanje. Inštitut "Državljani za pravične davke" se je poglobil v Bushev načrt zmanjševanja davkov v višini 1,6 bilijona dolarjev v naslednjih desetih letih in ugotovil, da bo 45 odstotkov vseh vračil šlo v žepe najbogatejšega odstotka Američanov, ki zaslužijo letno več kot 370.000 dolarjev. Člani Busheve administracije doslej še niso utemeljeno zavrnili tega izračuna.