Peres, ki opravlja funkcijo ministra za regionalno sodelovanje, potrebuje za svojo kandidaturo podpise desetih poslancev kneseta. Po poročanju izraelskega radia naj bi bil Peres pripravljen umakniti svojo kandidaturo, če bi Izrael in Palestinci do 21. januarja sklenili mirovni sporazum. Rok za oddajo kandidature za volitve premiera se izteče v četrtek zvečer.
Medtem se je povečal pritisk na Baraka zaradi škandala, povezanega s financiranjem stranke. Uradna preiskovalna komisija je danes ugotovila, da so tri premožne organizacije, ki so blizu Delavski stranki, za volilno kampanjo stranke zlorabile milijonske zneske. Vse tri organizacije je pred volitvami maja 1999 med drugim vodil tudi Barakov svak.
Komisija, ki namerava še danes predložiti svoje poročilo knesetu, je priporočila, naj se zapre vsaj ena od organizacij. Barak je zanikal, da bi karkoli vedel o protizakonitih transakcijah.