Podobno kot so se v torek zunanji ministri Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Makedonije sestali z ameriško državno sekretarko Madeleine Albright, so Peterle, Tonino Picula, Jadranko Prlič in Aleksander Dimitrov storili v sredo s francoskim zunanjim ministrom Hubertom Vedrinom, ki je obenem nastopal kot predstavnik predsedstva EU, ter zunanjo ministrico Južne Afrike Nkosozano Dlamini Zumo, katere država predseduje Gibanju neuvrščenih. Razlog za srečanje je bilo lobiranje za pravično nasledstvo SFRJ v OZN, kjer precej članic neuvrščenih pa tudi držav EU ne deli mnenja Slovenije, Hrvaške, BiH ter Makedonije, da je SFRJ razpadla na pet enakopravnih delov, ki imajo enako pravico do nasledstva. Države EU sicer niso nikoli nastopile z enotnim stališčem, pri čemer nekatere, kot je Nemčija, zagovarjajo stališče štirih naslednic, nekatere druge pa tega izrecno ne odklanjajo, vendar menijo, da je bolje počakati na izid volitev v ZRJ.
"Minister Vedrine je zelo pozorno prisluhnil našim stališčem, čeprav v imenu francoskega predsedstva EU ni dal nobenih zagotovil. Mi smo seveda vztrajali na tem, da četudi po volitvah v Srbiji pride do demokratičnih sprememb, to ne pomeni, da bo nova oblast lahko avtomatično prevzela nasledstvo nekdanje SFRJ, ampak bo morala zaprositi za sprejem v OZN, tako kot ostale države naslednice," je dejal Peterle. "Pomebno je, da smo se sestali z zunanjo ministrico države, predsedujoče Gibanju neuvrščenih, ki v četrtek pripravlja ministrski sestanek tega gibanja. ZRJ se zelo trudi, da bi tam dobila priznanje kontinuitete, vendar JAR natančno ve, da ZRJ ni isto kot SFRJ in dobili smo zagotovila, da konsenza o tem vprašanju na tem sestanku ne bo," je dejal Peterle.
V ločenem pogovoru z makedonskim kolegom Dimitrovim pa se je Peterle pogovarjal o potrebi po čimprejšnji odpravi ovir glede izvajanja sporazuma o prosti trgovini. Makedonskega ministra je zanimalo vprašanje izvajanja viznega režima Slovenije za njihove državljane, pri čemer je Peterle dejal, da se bo to vprašanje urejalo z maksimalnim razumevanjem do Makedonije, vendar v skladu z evropsko politiko. Zunanja ministra Slovenije in Makedonije sta govorila tudi o slovenskem skladu za razminiranje, pri čemer naj bi se dejavnosti tega sklada kmalu razširile tudi na mejo med Makedonijo in Srbijo.