Poročilo potrjuje, da je ogromno nepravilnosti pri javnih naročilih. Ministrstvo je sklepalo pogodbe z raznimi podjetji brez javnega razpisa oziroma poizvedovanja o drugih ponudbah. Tea Petrin na vprašanje, če se čuti osebno odgovorna za ugotovljene nepravilnosti, ki so nastale tudi med njenim ministrovanjem, odgovarja, da samo za tiste, ki so nastale v času njenega ministrovanja. "Treba pa je poudariti, da sva ministrstvo v letu 1999 vodila dva ministra, moj mandat pa se je začel šele 20. aprila. Če pogledamo ugotovitve računskega sodišča, vidimo, da so bile od 11-ih nepravilnosti, ki se nanašajo na izvajanje postopkov v zvezi z izvajanjem proračuna, v mojem obdobju nakazane tri nepravilnosti, osem nepravilnosti pa se nanaša na obdobje pred menoj," pravi Petrinova.
V zvezi s poročilom o izkazovanju odhodkov, kjer je nepravilnosti za nekaj manj kot dve milijardi tolarjev in pol, so po besedah Petrinove že izvedli ustrezne kadrovske menjave.
V teh dneh je znova aktualen tržiški Peko. Prodali naj bi ga na javnem razpisu. Direktor Slovenske razvojne družbe Rekar je opozoril, da je podjetje ni kaj dosti vredno, predvsem zaradi velikih dolgov, ki so nastali v času zadnje uprave. Petrinova pravi, da reševanje Peka poteka tako, da se bo v skladu z veljavno uredbo o postopkih prodaje državnega premoženja, ki je bila sprejeta 12.6., tudi izvedla nadaljnja prodaja tega podjetja.
Poslanec državnega zbora Drobnič je v zvezi s Pekom postavil vprašanje o odgovornosti. Petrinova odgovarja, da do sedaj ni bilo nobenega signala, da je bilo poslovanje prejšnje uprave nezakonito oziroma, da je prišlo do kakšnih zlorab. "Drugo pa je vprašanje uspešnosti prestrukturiranja, ki ga je izvajala Slovenska razvojna družba od leta 1998 naprej in seveda takratna uprava Peka.