Slovenija

Plačilni sistemi bodo med velikonočnimi prazniki mirovali

Ljubljana, 14. 04. 2014 13.33 1 min branja 1

Prazna denarnica

Med prazniki evropski plačilni sistemi ne bodo delovali, zato banke in hranilnice v Sloveniji ter v ostalih državah območja evra ne bodo izvajale medbančnega plačilnega prometa. Ta bo miroval v petek, 18. aprila, ter v ponedeljek, 21. aprila, so sporočili iz Združenja bank Slovenije.

V petek bo v Sloveniji možna le obdelava internih plačil v okviru posamezne poslovne banke oz. hranilnice. V večini držav EU je namreč že v petek praznik in dela prost dan.

V NLB bodo, denimo, v petek izvrševali le plačila, pri katerih imata plačnik in prejemnik plačila odprt račun v NLB, domača in čezmejna plačila v tuji valuti ter plačila v tretje države, so sporočili iz največje slovenske banke.

Plačilni promet v polnem obsegu bodo banke in hranilnice spet izvajale v torek, 22. aprila.
 

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User1089305
14. 04. 2014 18.19
22. Aprila bodo oznanili, da lahko dvignemo le 100 evrov tedensko, ker smo totalno v ku...:), .....se hecam (zaenkrat)..
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763