Blaža je v svet tenisa potegnila družina: "Tenis sem začel igrati, ko sem bil star pet let. V ta šport pa me je potegnila družina. Starejša sestra je že bila vpisana v teniško šolo, medtem ko sta se starša rekreativno ukvarjala s tenisom. Moji prvi teniški koraki so tako bili z njimi ob koncu tedna, športnih prireditvah ali piknikih. Kasneje, pri kakšnih osmih, pa sem se vpisal v teniško šolo Teniškega kluba Terme Ptuj."
Športnik je tako že hitro ugotovil, da je tenis njegova ljubezen: "Tenis je bil v mlajših letih zame zgolj hobi in zabava. Težko vidim 10 ali 12-letnika, ki bi tenis jemal resno oziroma profesionalno. Jaz ga definitivno nisem in sem kot otrok v njem res maksimalno užival. Največje zasluge za to zagotovo pripadajo mojemu prvemu trenerju Jožetu Kreutzu, ki mi je tenis prikazal tako, da sem se vanj zaljubil. Kasneje, ko sem imel 16 let, pa sem tenis kot šport in treninge začel jemati resno. Priključil sem se tudi bolj resni skupini v klubu in prevzela sta me trenerja Luka Hazdovac in Zoran Kranjc, ki sta vztrajala in poudarjala pravilno teniško igro in se pri mladih igralcih za same rezultate nista kaj veliko zmenila. Prav zaradi te filozofije so moji odmevnejši rezultati začeli prihajati kasneje – pri 17 oziroma 18 letih. Takrat sem na vse skupaj začel gledati bolj resno in si upal razmišljati, da si lahko s tem športom ustvarim tudi kariero."
Ker je na tenis gledal iz zabavne plati, je v treningih vedno užival, starša, ki sta nosila večino finančnega bremena, pa sta poskrbela, da Blaž ni občutil finančnega bremena: "Treningi časovno ali iz vidika volje nikoli niso bili težava, ker sem se na njih vedno rad odpravil in užival v njih. Nikoli nisem na to gledal kot obveznost, ampak kot zabavo. Sicer je bilo s šolo in drugimi obveznostmi vse skupaj težko časovno uskladiti, ampak saj veste – za zabavo se vedno najde čas (smeh). Za finančen zalogaj pa bi morali vprašati starše. Glede na to, kako teniška zveza ali katera koli športna ustanova pri nas podpira športnike, je finančno breme padlo na ramena mojih staršev. Nikoli mi nista dala občutka, da si tega ne bi mogli privoščiti, čeprav vem, da včasih zagotovo ni bilo lahko. Prepričan sem, da je bilo potrebno ogromno odrekanja in za to jima bom do konca življenja hvaležen!"
Portorož bo konec tedna gostil že šesti turnir ATP serije challenger, kjer bo slovenske barve med drugim branil tudi Blaž Rola. Turnir bo dobrodelno obarvan, s koncertom in dražbo bodo namreč zbirali denar za mlade teniške upe. "Mislim, da je vsaka podpora, dobrodelnost, zanimanje ali pomoč v današnjem svetu vedno več vredna. Dandanes otroci preveč časa preživijo sede za televizijskimi ekrani, telefoni, družbenih omrežjih ... tako da so takšne akcije, kjer mladino spravimo v gibanje vredne zlata. Da pa se to letos dogaja v okviru tenisa in našega turnirja, pa še toliko bolj navdušuje mene in ostale privržence tenisa."
Prvi večer turnirja pa bo na sporedu tudi dobrodelni koncert Big Foot Mame. Poleg koncerta bodo sredstva zbirali z dražbo podpisanega teniškega loparja prvega igralca sveta Rafaela Nadala ter podpisanih tekaških smuči Jakova Faka, hokejske palice Anžeta Kopitarja in dresa Gorana Dragića. Sredstva zbirajo še prek SMS sporočil z vsebino TENIS5 na 1919.
Predsednica Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje Anita Ogulin je zagotovila, da gre vsak cent v podporo otrokom. "Takšne akcije prinašajo otrokom točno tisto, kar potrebujejo - enake možnosti."
Ambasador dobrodelnega projekta Gibaj, mladina! Rado Mulej pa se bo v ekshibicijski tekmi pomeril z Gregorjem Žemljo. Kot priznava, na terenu možnosti nima, se bo pa potrudil, da bo zmagovalec občinstva in obljublja dobro zabavo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.