Domača scena

Na proslavi v središču pozornosti Urška Bačovnik Janša in Vesna Stevanović

Ljubljana, 25. 06. 2026 15.56 pred 3 urami 2 min branja 39

Državna proslava ob dnevu samostojnosti

Ugledni gostje so se na včerajšnji državni proslavi predstavili v skrbno izbranih oblačilih, pri čemer sta s svojo eleganco še posebej izstopali Urška Bačovnik Janša ter Vesna Stevanović, ki sta navdušili s svojo modno izbiro.

Na svečani proslavi pred dnevom državnosti so se včeraj po rdeči preprogi na Trgu republike zvrstili visoki gostje, med katerimi so nekateri s svojim videzom še posebej pritegnili pozornost. S svojo modno izbiro je navduševala Urška Bačovnik Janša, ki se je tudi tokrat odločila za elegantno, dolgo belo obleko, videz pa dopolnila z belimi salonarji. Njen soprog, predsednik vlade Janez Janša, pa ji je ob strani stal v temno modri moški obleki z belo srajco, videz pa je dopolnil z modro kravato v nekoliko svetlejšem odtenku.

Urška Bačovnik Janša in Janez Janša
Urška Bačovnik Janša in Janez Janša
FOTO: Bobo

Vesna Stevanović, ki se je proslave udeležila s svojim soprogom, predsednikom DZ Zoranom Stevanovićem, pa se je odločila za nekoliko drznejšo obleko v vinsko rdečih odtenkih, s širokimi rokavi, svoj videz pa dopolnila z ujemajočimi se čevlji s peto in torbico. Složna je bila tudi s svojim partnerjem, ki je svoji temni moški obleki dodal kravato v podobnem odtenku rdeče barve.

Vesna in Zoran Stevanović
Vesna in Zoran Stevanović
FOTO: Bobo

Za barvit videz se je odločila tudi predsednica države Nataša Pirc Musar, ki si je nadela temno vijoličen kostim ter ga popestrila z različnimi kosi nakita. "Za protokolarne priložnosti je treba upoštevati protokolarna pravila – na mestu so temnejše obleke primernih krojev in dolžin," nam je ob prejšnji slavnostni prireditvi povedala modna stilistka Barbara Žgalin.

Nataša Pirc Musar
Nataša Pirc Musar
FOTO: Aljoša Kravanja

Po rdeči preprogi sta se sprehodila tudi predsednik DS in stranke Fokus Marko Lotrič ter njegova žena Mojca. Slednja se je odločila za temno modro obleko in si nadela ogrlico z biseri, njen mož pa se je dogodka udeležil v elegantni črni moški obleki z belo srajco, videz pa dopolnil s črno kravato.

Marko Lotrič s svojo soprogo Mojco Lotrič.
Marko Lotrič s svojo soprogo Mojco Lotrič.
FOTO: Bobo

Pika je cepetala, Zdravc je lovil čebulco, Miha je begal z očmi

Prvenec režiserke Ester Ivakič tik pred angleško in azijsko premiero

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI39

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

simc167
25. 06. 2026 19.44
Je urska mislila, da gre na thompsona?🤮🤮
Andres
25. 06. 2026 19.23
Na zboru desnih strank lahko zelo hitro izstopas. To se zgodi ze, ce zenska obuje visoke pete in se nalici.
deltoro
25. 06. 2026 19.11
Na silo izvoljena vlada,ki si jih več kot polovica Slovencev ne žeili,Stevanović bi bi dober za Srbe saj je tuti sam srb, JJ pa je edino zrel za na Povšetovo
MissYay
25. 06. 2026 19.21
Butalci, ne bo vam uspelo, tu je Slovenija. Je konc razdvajanja in obrekovanja.
123soba
25. 06. 2026 19.08
Povsod sama hvala, koliko ste naredili pri osamosvojitvi. NAREDILI SMO, pa nekateri nimamo nič od tega, a brez nas osamosvojitve ne bi bilo. Bili smo na terenu, v strahu, pri osamosvojitveni vojni in za odcepitev smo dali svoj glas. Danes imate največ za povedati tisti, ki ste bili takrat otroci ali pa vas sploh še ni bilo. Janša ti pa nehaj s to samohvalo, ker nisi vreden položaja kjer si....
MissYay
25. 06. 2026 19.12
Pejd doma, pa nehaj tečnart. Takih v SLO ne rabmo.
kunccix
25. 06. 2026 19.25
123soba, bravo za tak komentar. Janša NI osamosvojitelj, je navaden hujskač, umazan politik in še kaj drugega. Nas teritorialce- osamosvojitelje je hotel žrtvovati za svojo krvoločno osebnost. Hvala pokojnem g.Drnovšku in Kučanu, da sta zmogla toliko diplomacije, da se je končalo z minimalno žrtvami. Poklon tudi vsem žrtvam in pozdrav njihovim družinam in lep praznik vsem nam, zavednim SLOVENCEM.
trunck1
25. 06. 2026 18.36
Urka me vedno spomni na slovesko pesem: Samo nasmeh je bolj grenak.
tech
25. 06. 2026 18.32
Samovšečni oportunisti.
sioxxos
25. 06. 2026 18.17
O modnih kostumih žena politikov ne bom sodil, lahko pa se Bogu zahvalimo, da včeraj ni bilo zraven bivše predsednice državnega zbora, ki je sramotila našo domovino Slovenijo in njenega partnerja, ki se ne zaveda, kako patetično izgleda v svojih najstniških cunjah na sebi.
Marlen
25. 06. 2026 18.57
🤣🤣👍👍
kunccix
25. 06. 2026 19.28
Kdo pa je ta oseba Bog, da se mu zahvaljujete? Nazivate in napišete ime z veliko začetnico? Ali je ta oseba preprečila prihod?
biggbrader
25. 06. 2026 18.13
Brez plesa in parade pred slovensko vojsko. Normalnost se vrača.
IS58
25. 06. 2026 18.12
In sedaj komentirate kdo je bil lepši na proslavi. Bolano.
kmkm
25. 06. 2026 18.07
veliko iztrebkov je bilo, ki so se obnašali kot da so na fuzbal tekmi
piko3
25. 06. 2026 18.01
Roko na srce. Urška ima grdega moža!
zajfa
25. 06. 2026 17.47
Lotrič "pošteno sem zaslužil" (delavci so pa garali) ima pa kar ornk žensko pod roko. No, mogoče je zelo prijazna. :))
biggbrader
25. 06. 2026 18.09
In kaj te je zmotilo ?
Prelepa Soča
25. 06. 2026 17.45
... oba sta nosila moško obleko... res čudno, namreč, do sedaj sem bil prepričan, da večina moških nosi ŽENSKO OBLEKO. No, saj glede na trend zadnjih let, bo morda kmalu tako.
truelies
25. 06. 2026 17.40
Si vsaj nista rabila kupit žene kot bivši pv
AshBurton
25. 06. 2026 17.46
Urska je rekla da obuzuje njegovo srce in pleso...denar je ne zanima🤣
zajfa
25. 06. 2026 17.46
Kaj? Tip, ki podpira polne riti, je imel prej dolgo pehto, potem šele ko je bil alfa in omega si je drznil dvoriti Urški, Golob je za njega Romeo in Don Juan hkrati.
biggbrader
25. 06. 2026 18.10
Mlad po srcu.
biggbrader
25. 06. 2026 18.11
Star solar za mlade punce, praviš ?
Spining
25. 06. 2026 17.39
PreCednika s pocestnicama (v mislih imam obnašanje, kot Stevo)
Koren
25. 06. 2026 17.21
Urška Klakočar, da ne bo pomote.
Koren
25. 06. 2026 17.19
Lahko bi se malo potrudile glede garderobe…Urška je pokazala, da se to da, drugače pa kot je videti, da glih tiči skup letajo.
Miran1960
25. 06. 2026 17.03
Kako gre že tista znana: lepa dekleta ljubijo barabe...
Banion
25. 06. 2026 17.14
a potem je lotrič poštenjak
velikiblek
25. 06. 2026 16.46
Janša in Stevo imata lepe žene in lepe družine.
PegySue
25. 06. 2026 16.22
Hvala za normalne ljudi na političnem parketu. Po dolgem času spet ljudje, ki so videti normalni,bolj vredni spoštovanja in zaupanja. Ne prejšnja vlada, v rdečih salonarjih, uhani v nosu, tetovažami, predolgimi lasmi v družbi starlet, gejev in političnih lopovov...
Aijn Prenn
25. 06. 2026 16.45
Ne boš verjela, raje imam človeka, ki ima uhan v nosu in jeziku, pa je pošten, kot takele resničnike.
seter73
25. 06. 2026 18.27
se je pokazalo postenje na vseh posnetkih
tech
25. 06. 2026 18.32
:)) samo ne jim dat kaj podpisat, ker pol si lahko s papirjem samo rt obrišeš.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763