Domača scena

Predsednica slavi: Vsaka želja, vsaka čestitka mi veliko pomeni

Ljubljana, 09. 05. 2026 14.07 2 min branja 88

Nataša Pirc Musar

Predsednica republike Nataša Pirc Musar je dopolnila 58 let. Ob osebnem prazniku se je na družbenem omrežju zahvalila za številne čestitke in poudarila, da ji vsaka izmed njih veliko pomeni. Ob delitvi ene izmed voščilnic, ustvarjene s pomočjo umetne inteligence, ki prikazuje njeno karierno pot in med drugim tudi obdobje dela v naši medijski hiši, se je dotaknila tudi tematike odgovorne uporabe tovrstne tehnologije.

Nataša Pirc Musar je dopolnila 58 let. Predsednica države se je ob osebnem prazniku na družbenem omrežju zahvalila vsem, ki so se nanjo spomnili in ji voščili. "Hvala vsem za lepe in izvirne želje za moj rojstni dan. Dežujejo že vse jutro in se res ne zmorem zahvaliti vsakemu posebej. Zato HVALA vsem takole, z eno objavo, ki je namenjena vsem vam. Vsaka želja, vsaka čestitka mi veliko pomeni," je zapisala Pirc Musar, ki je 9. maja 1968 na svet prijokala v Ljubljani.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Izmed vseh voščil pa ji je v oko skočila prav posebna čestitka, narejena s pomočjo umetne inteligence, ki zajema njeno poklicno življenje. Na njej so ujeti pomembni mejniki njene poklicne poti, od dela na naši televiziji, kjer je skupaj z Matjažem Tankom vodila osrednja poročila 24UR, do kariere stevardese pri Adria Airways in poklica odvetnice. Posebno mesto pa ima tudi njena velika strast, ljubezen do motorističnega sveta, ki jo je spremljala skozi življenje.

V dolgem zapisu se je najprej zahvalila avtorici umetnine, nato pa spregovorila o umetni inteligenci. Zapisala je, da slednja postaja del vsakdana, zato bi morali mlade že zgodaj učiti računalniške in podatkovne pismenosti. Brez tega namreč meni, da bodo UI uporabljali in razvijali nekritično in ji preveč zaupali. Prav tako poudarja, da je UI odraz vrednot ljudi, ki jo ustvarjajo, zato brez etike ne more biti pravična in dobronamerna. "UI. Brez dobrega izobraževalnega sistema, ki bo mladim uril um za ta novi svet, bomo vozili po železnicah iz časov Marije Terezije, ki niso omogočale velikih hitrosti. Ups ... naše železnice danes?," je na koncu zapisa sklenila Pirc Musar.

Danes svoj rojstni dan slavi tudi soproga premierja Roberta Goloba, Tina Gaber Golob, ki je svoj jubilej prav tako obeležila z objavo na družbenem omrežju, kamor je objavila čustven videoposnetek, v katerem se je sprehodila skozi pomembne trenutke svojega življenja.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI88

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Betuul
10. 05. 2026 20.19
Kako so pa tamle gori tist plakat zmontažiral??! Kot da je predsednica v podobi “aste vrečko” če bolj natančno pogledaš; oni gospod zraven je sličen pokojnemu “mito trefalt u“ v mlajših letih ??!
dededetox
10. 05. 2026 11.05
Evo, da država prišpara lahko naredi fešto skupaj z Gabrovo! Verjetno Goloba ne bo tam!
sc0rpion
10. 05. 2026 09.56
Kako se v Sloveniji zapravlja denar. Predsednica, ki ima zelo malo pristojnosti ima cca trideset zelo dobro plačanih svetovalcev, ki pa ni nujno, da so neki strokovnjaki.
osservatore
10. 05. 2026 09.31
Zeeeeeehhhh.
txoxnxy
10. 05. 2026 09.29
Pametn in pošten državljan ji sigurno ni čestital , AI pa lahko naserješ da ti naredi vse kar si želiš .
Potouceni kramoh
10. 05. 2026 09.11
1968 je bil baje najslabši letnik preteklega stoletja.
brabusednet
10. 05. 2026 09.04
Koliko te plača čistilko jo sigurno ima.Sramota,da dec za nedelo vleče plačo več,kot čistilka za delo.
biggbrader
10. 05. 2026 08.50
Precednica brez 5000 taužent podpisov.
biggbrader
10. 05. 2026 08.16
Največ so ji pomenili pidovski papirji,....nekoč.
damy1972
09. 05. 2026 21.38
vsaka čestitka ji veliko pomeni...če je noter pa kakšen € pa še bolj...
bohinj je zakon
09. 05. 2026 21.36
Ni več rosno mlada. Stara pa tudi ne.
Samo-ne-rdeci
09. 05. 2026 21.27
Ni moja osebno izvoljena. žal je pač moja.
Samo-ne-rdeci
09. 05. 2026 21.32
in upam da ne bo več dolgo.
Arguss
09. 05. 2026 21.26
A ta tempo v tabernakelj več bo pušče v cerkvi več boš imela.Nam je vseeno. Samo pusti nas delovne Slovenske ljudi pri miru.
Naiskreni
09. 05. 2026 21.10
A ze bazdi po britofu?
mali.mato
09. 05. 2026 21.05
Vse najboljše komunajzarka!
Anion6anion
09. 05. 2026 21.26
Samo navijač
09. 05. 2026 21.00
Živel 9 maj dan zmage nad nacizmom.
scipio
09. 05. 2026 20.52
Nataša, zdaj si lahko spoznala, komu in čemu v tej pokrajini predseduješ. Cukni ga dans na svoje zdravje, predsedniški mandat ni večen, pa tudi Slovenija takole očitno ne.
Antoniozmaj
09. 05. 2026 20.51
vse naj naj in še vsaj en mandat ga.predsednica. In pa zdravja največ!
kunccix
09. 05. 2026 20.47
Vse naj naj, gospa predsednica.
Infiltrator
09. 05. 2026 20.44
Tale zame ni predsednica ker ma davčne oaze in utaje davkov .....
Antoniozmaj
09. 05. 2026 20.52
pravijo na nori24, ali piše v "demokraciji"?
Naiskreni
09. 05. 2026 21.10
na darknetu vidis se s kom posluje..
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763