V letu, ko mineva natančno 600 let od smrti Veronike Deseniške, postaja zgodba ene najbolj tragičnih osebnosti srednjeveške Evrope ponovno sodobno aktualna. Muzikal Veronika Deseniška je tudi v letošnjem programu Poletje v Celju pod okriljem Zavoda CELEIA Celje na Celjskem gradu doživel štiri uprizoritve. Na čelu zvezdniške zasedbe petdesetih glasbenikov, igralcev in plesalcev so gledalce navdušili solisti: Eva Černe Avbelj, Klemen Bunderla, Tjaša Hrovat Steklasa, Marjan Bunič, Gregor Ravnik, Maša Tiselj, Srđan Milovanović in Željka Predojević Korošec.
V naslovni vlogi je znova blestela Eva Černe Avbelj, ki meni, da je "Veronika glas upora, ki ga ni mogoče utišati". Klemen Bunderla je kot Friderik II. Celjski izpostavil razpetost med dolžnostjo in ljubeznijo, Gregor Ravnik pa v Trgovcu vidi človeka, ki kljub pritisku sveta ohranja zadnjo sled empatije. V vlogi Nune pa sta nastopili Tjaša Hrovat Steklasa in Maša Tiselj.
Muzikal Veronika Deseniška odpira vprašanja o moči, predsodkih, ljubezni, oblasti in družbenem pritisku. Dokazuje, da nas zgodovina, tudi po šestih stoletjih, še vedno nagovarja. "Zgodba Veronike Deseniške v obliki muzikala ni le gledališki dogodek, temveč kulturni opomnik, sporočilo in poklon zgodovini v letu, ko obeležujemo 600. obletnico njene smrti." je ob pripravah na vnovične uprizoritve na Celjskem gradu povedal izvršni producent Tilen Naraks.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.