Film/TV

Gladiator II in Žlehtnoba: eden najdobičkonosnejših vikendov v kinih letos

Los Angeles, 25. 11. 2024 17.26 | Posodobljeno pred 15 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Pretekli konec tedna je minil v znamenju dveh težko pričakovanih filmov. V kinematografe po vsem svetu sta namreč prispela Gladiator II in Žlehtnoba ter poskrbela, da so kinodvorane ponovno zaživele. Filma sta skupaj v svetovno blagajno prinesla 257,3 milijona evrov in poskrbela za enega najdobičkonosnejših vikendov v kinih letos. Levji delež, 156,4 milijona evrov, je zaslužila filmska različica legendarne broadwajske predstave s Cynthio Erivo in Ariano Grande v glavnih vlogah.

257,3 milijona evrov. Toliko sta filma Žlehtnoba in Gladiator II prinesla v v svetovno filmsko blagajno, pri čemer je filmska različica legendarne broadwajske predstave s Cynthio Erivo in Ariano Grande v glavnih vlogah zaslužila 156,4 milijona evrov, epska saga o moči, spletkah in maščevanju v starem Rimu z zvezdniško zasedbo pa 100,9 milijona evrov.

Gladiator II in Žlehtnoba: eden najdobičkonosnejših vikendov v kinih letos
Gladiator II in Žlehtnoba: eden najdobičkonosnejših vikendov v kinih letos FOTO: Profimedia

Film Žlehtnoba je po zaslužku v prvem vikendu predvajanja postal tretji najuspešnejši film letos, več od njega sta zaslužila le akcijska komedija Deadpool in Wolverine in animirani film Vrvež v moji glavi 2. Žlehtnoba je z dosežkom prvega vikenda predvajanja prav tako postala najuspešnejša filmska adaptacija broadwayske predstave. Film Gladiator II je medtem zaslužil nekaj manj od pričakovanega, kljub temu da gre za nadaljevanje kultne klasike z imeni, kot so Denzel Washington, Paul Mescal, Pedro Pascal in Connie Nielsen.

Oba filma sta v številnih državah izšla na isti dan, kar močno spominja na preteklo leto, ko sta v kinematografih istočasno kraljevala filma Barbie in Oppenheimer ter ustvarila fenomen Barbenheimer – zgodbo o poletju in polnih kinodvoranah. Odgovorni za promocijo filmov so tako že ustvarjali vsebine, s katerimi bi potencialno lahko ustvarili nov fenomen – Glicked. A zaenkrat se zdi, da Glicked ne bo ponovil uspeha Barbenheimer.

Tako Barbie kot Oppenheimer sta dosegla zavidljive rezultate. Barbie je postal najbolj dobičkonosen film preteklega leta, v zgodovino pa se je zapisal tudi kot najbolj dobičkonosen film, ki ga je režirala ženska. Oppenheimer pa je pometel s konkurenco, ko je prišel čas za filmske nagrade. Samo na najpomembnejši podelitvi nagrad v Hollywoodu je osvojil kar sedem oskarjev, tudi za glavnega igralca, režijo in najboljši film."Konkurenca je dobra za trg. To je dobro za potrošnike," je o potencialnem novem fenomenu Glicked dejal Michael O'Leary, predsednik in izvršni direktor Nacionalnega združenja lastnikov kinodvoran. "Imeti dva odlična filma, ki izideta hkrati, je preprosto multiplikacijski učinek." 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Ivan Kostanjšek
25. 11. 2024 19.21
Film Gladiator II je nateg leta in ljudje hodijo v kino izključno zaradi prvega dela. In zapuščajo kino razočarani.