Richard Curtis je zaslužen za številne priljubljene romantične komedije, kot je Notting Hill, Štiri poroke in pogreb, Dnevnik Bridget Jones in Gospod Bean, medtem ko se pri filmih Skozi čas in Pravzaprav ljubezen poleg scenarista podpisuje tudi kot režiser. V nedavnem intervjuju je dejal, da ko se ozre nazaj na nekatere svoje filme, obžaluje, da je vanje vključil negativne komentarje o ženskih telesih.
Za Sunday Times se je režiser spominjal, kako je bil pred petimi leti šokiran, ko mu je hči Scarlett dejala: "Nikoli več ne smeš uporabiti besede debela." Dejal je, da je imela prav: "Mislim, da sem bil zadaj, za duhom časa. Te šale niso več smešne, tako da nimam občutka, da sem bil takrat zloben. Mislim, da sem bil nepazljiv in ne tako pameten, kot bi moral biti."
Z govorom o neprimernih komentarjih se je med drugim nanašal na božični film Pravzaprav ljubezen, kjer Natalie, lik igralke Martine McCutcheon, drugi liki večkrat zbadajo zaradi njene telesne teže. Med drugim jo označijo za "debelušno" in ji rečejo, da ima "ogromna stegna kot drevesna debla". Zmerja jo tudi lik Hugha Granta, ki ji, ko mu skoči v objem, reče: "Ojoj, koliko tehtaš."
Curtis je v intervjuju naslovil tudi kritike na filma Notting Hill iz leta 1999 in Dnevnik Bridget Jones iz leta 2001, ki so nanj letele, ker v glavnih vlogah pretežno nastopajo belci. Pojasnil je, da se je to verjetno zgodilo, ker je hodil na precej neraznoliko srednjo šolo. "Mislim, da sem se z Notting Hillom oklepal vprašanja raznolikosti, občutka, da ne bi vedel, kako napisati teh delov. In mislim, da sem bil glede tega nekako neumen in sem se motil." Dodal je: "Občutek imam, da jaz, moj kasting direktor in moji producenti preprosto nismo pomislili na to. Enostavno nisem pogledal dovolj široko."
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.