Glasba

Bo Nemčija žrtev evrovizijskega prekletstva?

Dunaj, 16. 05. 2026 08.00 2 min branja 40

Sarah Engels

Nemški oboževalci Evrovizije so po objavi vrstnega reda letošnjih nastopajočih v finalnem večeru izjemno razočarani, poročajo tuji mediji. Njihova predstavnica Sarah Engels bo na oder stopila druga po vrsti, prav to mesto pa ima že leta med tistimi, ki glasbeni spektakel redno spremljajo, neugodno napoved.

Nemška evrovizijska predstavnica Sarah Engels je tista, ki bo letos na veliki finalni oder Evrovizije stopila druga po vrsti, zaradi česar so še posebej razočarani njeni oboževalci, ki verjamejo, da obstaja tako imenovano 'evrovizijsko prekletstvo'. Že več let zapored se je namreč izkazalo, da tekmovalci, ki nastopijo drugi, na koncu tekmovanja niso v samem vrhu lestvice.

Sarah Engels bo v finalu Evrovizije nastopila druga po vrsti.
Sarah Engels bo v finalu Evrovizije nastopila druga po vrsti.
FOTO: Profimedia

Razočaranje je toliko večje, ker si je 33-letnica po polfinalnem nastopu prislužila posebno čast po izboru producentov, ki ji je omogočila, da jo organizatorji umestijo na lestvici nastopajočih v finalu, kar običajno pomeni, da pesem umestijo tja, kjer naj bi pustila največji vtis na gledalce prenosa.

'Evrovizijsko prekletstvo'

Drugo mesto po vrstnem redu nastopajočih v finalu Evrovizije že leta velja za 'mesto smrti', razlog pa se skriva v statistiki: nobena država v zgodovini tekmovanja, ki je finalni nastop izvedla druga po vrsti, še nikoli ni zmagala. Največkrat se je zgodilo ravno nasprotno in so tekmovanje zaključili na samem dnu lestvice. Statistika celo kaže, da je pesem, ki so jo v finalu izvajali kot drugo po vrsti, na koncu devetkrat pristala na zadnjem mestu, trikrat pa je ostala brez ene same točke.

Mnogi menijo, da je težava v sami dinamiki tekmovanja. Občinstvo na začetku dolge noči ni tako pozorno, po drugem nastopu pa sledi še dosti pesmi, zato nastop do glasovanja zlahka zbledi iz njihovega spomina. Prav zato oboževalci tekmovanja za pesem Evrovizije vsako leto skoraj tako resno analizirajo vrstni red nastopov kot same pesmi.

Tudi sicer Nemčiji letos stavnice ne kažejo najbolje, vrstni red pa le oteži nalogo njihove predstavnice, ki bo pesem z naslovom Fire izvedla takoj za Dancem Sørenom Torpegaardom Lundom, ki velja za favorita, in pred predstavnikom Izraela. Slabše kot Sarah naj bi kazalo zgolj Belgiji in Avstriji.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI40

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

YouRangMyLord
17. 05. 2026 17.38
A barske gentlemanclub štange so jim pozabili postavit na oder ? Samo za tja so bile; komad voden, glas vodilne pevke pa neomembe vreden.
a.kralj1994
16. 05. 2026 15.08
NO MORE ISRAEL!!!!
HardKore
16. 05. 2026 12.58
Sami so si krivi, zakaj pa niso tranzvestita prijavili...
brabusednet
16. 05. 2026 12.10
Pa kaj se mi z tem ukvarjamo,če nas ni zraven.Bravo Izraelci,naši tako ne bi odnehali.Samo denar smo zapravljali in posamezniki se afnali tam.
Vrhovni poveljnik
16. 05. 2026 12.09
Desni populizem je pač komedija absurdov, v njej populisti na oblasti plenijo denar davkoplačevalcev, runkeljni jim pa ploskajo. Enak absurd je zahteva SDS za preiskavo primera Black Cube.
BrezPitt
16. 05. 2026 12.31
Pa vedno bili proti evroviziji, letos čudežno jo pogrešajo na rtv:)
tron3
16. 05. 2026 11.46
Nemški moški preoblečeni v ženske, to je njihovo prekletstvo!!!
JanezNovak13
16. 05. 2026 11.41
Mogoče bomo pa zato mi zmagali, čeprav tudi teoretičnih možnosti nimamo.
abmam
16. 05. 2026 11.59
A si ti s tega planeta? Naši ne sodelujejo.
Vrhovni poveljnik
16. 05. 2026 12.03
Bravo, Janez! Dokazal si, da si pravi SDSovec.
Komentator aligator
16. 05. 2026 11.35
Nemško gospodarstvo v krizi pa nimajo za podkupnine.
abmam
16. 05. 2026 11.28
Ognjemet, šminka, bedra, cirkus, politika, glasovalne prevare, dretje, pesmi pa se naslednji dan itak nihče več ne spomni. Pred leti pa smo jih še dolgo po tem dogodku požvižgavali. Skratka Eurovizija je dosegla dno!
NeXadileC
16. 05. 2026 11.17
Evrovizija - podpis hinavščine
ŠeVednoPlešem
16. 05. 2026 10.58
To pa so krepka bedra ... ! Kot bi rekel Flisar, pohorske šunke
abmam
16. 05. 2026 10.52
Nehajte že s to šuntovizijo.
Komentator aligator
16. 05. 2026 10.50
Kaj je dobila slovensko štartno številko?
blue3dragon
16. 05. 2026 10.47
Kocine mi gredo pokonci, samo ko vidim, da pišete o Euroviziji. Ni nas tam, vendarle smo prišli k pameti, zato prenehajte s to propagando drugačnosti in kiča.
dadinho10
16. 05. 2026 10.38
Samo malo....Itak niso med favoriti, sedaj pa je to prokletstvo, ker bodo nastopali drugi...Namesto 17. mesta, bo koncala 24. in je to sedaj zarota... Vau...
Lepa prihodnost
16. 05. 2026 10.36
Kakšno razočaranje 🤣🤣🤣🤣
ZIPPO
16. 05. 2026 10.32
A primernih oblačil nimajo?
Bombardirc1
16. 05. 2026 10.31
Nobenega ne zanima tale evrovizija...
r h
16. 05. 2026 10.17
Jaz vem kaj je krivo, pomarančna koža na bedrah 🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤣
deratizacija
16. 05. 2026 10.11
Letošnja zmagovalka bo izraelska skladba!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763