Kot je skupina objavila na družbenih omrežjih, so "prizori na območju Gaze presegli meje opisljivega". "Pišemo kot umetniki, ki smo se odločili uporabiti svoje javne platforme, da spregovorimo proti genocidu, ki se tam dogaja, in vlogi britanske vlade pri tem," je še objavila skupina.

Pobudo skupine Massive Attack so podprli že drugi glasbeniki, med drugim Brian Eno ter skupini Fontaines D.C. in Kneecap. Eden od ciljev pobude je podpora umetnikom, ki so zaradi svojih političnih stališč deležni napadov in šikaniranj.
Glasbeniki so tudi ponovili svoje stališče, da Izrael v vojaškem posredovanju na območju Gaze izvaja "genocid", kar izraelska vlada dosledno in odločno zavrača, ter pozvali k takojšnjemu prekinitvi ognja na območju Gaze. Zavzeli so se tudi, da britanska vlada odreče nadaljnjo podporo Izraelu. "Nikoli ni prepozno, da se pridružite zavezništvu," so še zapisali v izjavi.
V ozadju ustanovitve zavezništva so številni protesti glasbenikov v zadnjih tednih in mesecih, zlasti v Veliki Britaniji, zaradi dogajanja na Bližnjem vzhodu ter posledicah, ki so sledile. Članu hip-hop tria Kneecap iz Belfasta na Severnem Irskem tako na primer grozi sodni proces zaradi kaznivega dejanja terorizma, ker naj bi na koncertu v Londonu razkazoval zastavo libanonskega oboroženega gibanja Hezbolah.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.