Paul McCartney nikoli ni pretirano izražal političnih stališč, prav tako ni javno podpiral katere od političnih strank. Svojo prepoznavnost je raje izkoriščal za širjenje ozaveščenosti o tematikah, za katere se je zavzemal v zasebnem življenju.

Kljub temu je leta 2018 izdal album Egyptian Station, na katerem je s skladbo Despite repeated warnings okrcal takratnega in zdajšnjega ameriškega predsednika Donalda Trumpa. V skladbi odpoje, da si tisti, "ki je najglasnejši, ni vedno najpametnejši", in da kljub ponavljajočim se opozorilom "kapitan ne posluša, kaj mu povedo".
Priznal je, da se v politiko raje ne vpleta. "Toda ko je Trump dejal, da so za podnebne spremembe krivi Kitajce, sem si rekel: 'Vau, počakajte trenutek. To je voditelj ene najvplivnejših držav na svetu. Zveni kot norec. To je preprosto noro govorjenje'," je dejal ob izidu albuma. V pogovoru za BBC je potrdil, da v pesmi poje o Trumpu, da pa je njemu podobnih voditeljev več. "Ni edini," je dodal.
McCartney je bil večji oboževalec nekdanjega ameriškega predsednika Baracka Obame. Kot je leta 2009 dejal za Prospect Magazine, je bil Obama namreč pravi človek za to delo. "Zelo me je navdušila njegova odločitev, da po diplomi raje dela v južnem delu Čikaga, kot da bi sprejel donosno službo na Wall Streetu. Zelo sem vesel, da je zmagal. Mislim, da bo odličen predsednik," je dejal tedaj.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.