POPKAST

Je sploh kdo opazil, da Slovenije na Evroviziji ni bilo?

Ljubljana, 18. 05. 2026 12.49 pred 30 dnevi 2 min branja 108

Evrovizijski POPkast z Janom Veharjem in Denisom Bendetom Živčecem ter novinarko Evo Mavrič

Bangaranga. Tako, kot je kaotičen naslov letošnje zmagovalne pesmi, je bila pestra tudi sama Evrovizija. 70. edicija največjega glasbenega dogodka se je zaradi prisotnosti Izraela odvila v luči bojkotov in protestov, hkrati pa se je podeljevanje točk v zgodovino zapisalo kot eno izmed najbolj nepričakovanih. Je sploh kdo opazil, da Slovenije na Evroviziji ni bilo? Nas tam ni bilo zaradi moralnih načel ali finančnega vidika? Kako so lahko stavnice letos tako zgrešile in ali ima tekmovanje sploh prihodnost?

V povsem svežem evrovizijskem POPkastu smo gostili vodjo projektov na POP TV in radijskega voditelja Jana Veharja ter novinarja časopisa Večer Denisa Bendeta Živčeca. Z dolgoletnima poznavalcema Evrovizije smo podrobno analizirali dogajanje na sosednjem Dunaju, ki je poskrbelo za številna presenečenja. Po glasovalni končnici, ki je marsikomu dvignila pritisk, je kristalni mikrofon osvojila Bolgarija.

Kako je mogoče, da je pesem, ki je v polfinalu po mnenju žirij pristala šele na petem mestu, v finalu prvič po letu 2017 osvojila tako strokovne žirije kot glas ljudstva? Kje je zamočila Finska, ki je mesece veljala za glavno favoritko? Zakaj se viralnost grške pesmi ni kazala v višjem rezultatu in ali je bila Avstralija res nižje zgolj zato, ker je Avstralija?

Sogovornika, ki sta se dotaknila tudi odsotnosti Slovenije, sta komentirala tudi statistiko tekmovanja, ki jo je pripravil klub slovenskih evrovizijskih oboževalcev OGAE. Kje so bile razlike med voljo ljudstva in mnenjem strokovne žirije največje? Je to, da so strokovne žirije zopet prisotne v polfinalih, dobra stvar? Kaj je šlo narobe pri velesili Švedski, da je bila 'šele' na 20. mestu in ali uspeh finančno šibkejših držav vliva upanje Sloveniji, če se bo ta kdaj vrnila na tekmovanje? O tem in marsičem drugem v povsem svežem evrovizijskem POPkastu.

'Zase bi rekel, da nisem naiven, točno sem vedel, kaj delam'

'Ko sva si z Igorjem dala priložnost, sva ugotovila, da si paševa kot prijatelja'

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI108

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Trikrat cepljen
19. 05. 2026 20.27
Upam, da Rtv Lj, vrne milijone plačnikom naročnine, ker niso bili porabljeni za to EU manifestacijo neumnosti.
Jak Tobim
19. 05. 2026 11.26
ana marija puic. pa še pesem se je dalo poslušati. za luxemburg,.. pa kaj.
kiropraktik
19. 05. 2026 08.12
Da ni bilo Slovenije, so opazili edino Palestinci!
AnneBT
19. 05. 2026 08.09
Slovenija sicer še ni slavila na Evroviziji, imata pa dosti skupnega. V Sloveniji je prvak nove koalicije 3x obsojeni in 60x oproščeni bivši/ bodoči zapornik, na Evroviziji je pa na drugem mestu Izrael.
Sky58
19. 05. 2026 08.06
Pravite da so stavnice kazale drugačen izid saj izžrebana šestica ima tudi večino časa druge številke kot tiste, na katere smo stavili naivneži
Cupko
18. 05. 2026 19.54
Nobene škode, ker nas ni bilo. Prišparali smo kar nekaj denarja, je pa verjetno komu žal, da ni bil zraven in odlično napolnil svoje žepe
Delavec_Slo
18. 05. 2026 19.28
Marjetka je najbrž opazla, ker ni bilo njenega jamranja na odru!
Antoniozmaj
18. 05. 2026 19.21
dokler bo israhell sodeloval na evroviziji, jo ne gledam in niti ne podpiram
Houdre
18. 05. 2026 19.17
Nope.Smo pa opazili da se Miša ni mogla nič popravit pa ne vem če je kej v povezavi s tem🤔
antar
18. 05. 2026 19.05
Evrovizija že nekaj let ni več tisto kar bi morala biti. Je le biznis in show. Glasba pa je vsako leto manj pomembna. Gre bolj za slabo predstavo. Glasba pa gre zelo hitro v pozabo, ker je pod nivojem. Ni kakšne velike škode, da se Slovenija tega ni udeležila.
zagor2
18. 05. 2026 21.58
Sploh nobene škode ni, ker SLO ni bilo tam
Eksiflajs96
18. 05. 2026 18.33
Jest sploh opazil nisem da je evrovizija bla
abmam
18. 05. 2026 20.01
Saj je ni bilo.
Magnetek
18. 05. 2026 18.15
Ali smo ali nismo... je isto, rezultata itak ni
macolagobec
18. 05. 2026 18.00
Če bi bili levvuharji še naprej na oblasti, bi naslednje leto šli na rusko Intervizijo.
Antoniozmaj
18. 05. 2026 19.25
kdo so levvuharji? a je to neka sekta proti sloveniji, tako kot sekta sds in janšizem, ali so to tisti, ki so proti janšizmu in njihovem vodji albanskih korenin?
abmam
18. 05. 2026 20.02
Zakaj pa ne? 38 držav je na Interviziji!
G. Papež
18. 05. 2026 17.54
Nisem vedel, da je Avstralija v Evropi.
macolagobec
18. 05. 2026 17.58
Tudi sedaj ne veš, da ni. Si pač v dilemi.
Anion6anion
18. 05. 2026 17.43
A mislite da bo čez en teden še kdo kdaj slišal za bunga bunga iz Bolgarije.
G. Papež
18. 05. 2026 17.42
Sem prav vesel, da nismo šli na to maškarado za...hmm...vse spole, da ne napišem kaj mislim.
Anion6anion
18. 05. 2026 17.41
Večina vas je bila že pred leti zagovornikov nesodelovanja na eurosongu. Zdaj ko nas ni , vam pa spet ni prav.
Dolenjc5
18. 05. 2026 17.26
Nihče ni opazil odkar se je Fajonova zavzemala za jedernato evropo. 😅 mogoče pa neuvrščene države prpravljajo kakšno tekmovanje in tam bomo sodelovali
deratizacija
18. 05. 2026 17.24
Ovčereja!
Racional-ec
18. 05. 2026 17.21
Sami strokovnjaki, vazn da se neki blebeta, sploh ni vazn kaj in koliko se govornik na tematiko sploh spozna. Kr neki…
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763