Vstop so jim zavrnili z utemeljitvijo, da niso profesionalni glasbeniki. Umetniki iz EU za vstop v Veliko Britanijo, odkar ta ni več članica EU, potrebujejo delovni vizum za koncerte in nastope. Enako velja za britanske glasbenike v EU. Na obeh straneh je moralo več glasbenih skupin v zadnjem času odpovedati svoje turneje.
Britanska poslanka iz vrst laburistov Rupa Huq je nedavno v spodnjem domu britanskega parlamenta kritizirala dejstvo, da obmejni organi odločajo o glasbenikih. "Od kdaj je takšna sodba ena od dolžnosti carinika?" se je vprašala in menila, da to uničuje sredstva za preživetje, kulturno ponudbo in ugled Velike Britanije v tujini.
Poslankin strankarski kolega Kevin Brennan pa je kritiziral Združeno kraljestvo, ker "evropske glasbenike, ki poskušajo priti v to državo, da bi odigrali nekaj koncertov, obravnava kot kriminalce". Ministrica za kulturo Lucy Frazer je na drugi strani poudarila, da želi britanska vlada podpreti kreativne industrije pri spoštovanju novih pravil.
V primeru nemške skupine Trigger Cut so britanske oblasti po navedbah enega od članov skupine od njih zahtevale tako imenovana sponzorska dokazila od vseh sedmih klubov, v katerih naj bi skupina nastopila, skupina pa za to zahtevo predhodno ni vedela, je na enem od družbenih omrežij objavil član skupine Ralph Schaarschmidt.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.