Tuja scena

'Vsak dan čakam, da pride mir, a še vedno tako zelo boli'

Los Angeles, 22. 05. 2018 08.58 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Leto po terorističnem napadu v Manchestru se Ariana Grande osredotoča na pozitivno. "Jočem, a sem srečna. Okrevanje bo trajalo večno," pravi. Spregovoril pa je tudi njen menedžer, ki mu je pevka takoj po napadu rekla, da ne bo nikdar več pela, a si nato premislila: "Če ničesar ne storim, so ti ljudje umrli zaman."

24-letna Ariana Grande tudi leto po napadu še ni dočakala miru, tragedija jo teži prav vsak dan.
24-letna Ariana Grande tudi leto po napadu še ni dočakala miru, tragedija jo teži prav vsak dan. FOTO: AP

22. maja lani je svet pretresel nerazumno krut teroristični napad – napadalec je po koncertu svetovne zvezdnice Ariane Grande, ki je priljubljena predvsem med najstniki, v Manchestru sprožil bombo in ubil 22 ljudi ter jih ranil še 500. Spomin na tragični dan bodo v Angliji zaznamovali z mašo, minuto molka za žrtve, med katerimi so bili večinoma najstniki in skupnim petjem.

Leto po napadu se Ariana, ki jo je napad seveda povsem strl in za vedno zaznamoval, osredotoča na pozitivno plat življenja. "Srečna sem. Jočem, a sem srečna," je povedala za revijo Time.

"Toliko ljudi je utrpelo grozljivo izgubo in bolečino. Okrevanje bo trajalo večno," je za revijo povedala v solzah.

'Oni sovražijo vse, kar imamo mi radi. Ti otroci so bili napadeni zaradi našega načina življenja'

Zvezdnica, ki je kmalu po tragediji na istem mestu pogumno priredila še en koncert, dobrodelni za pomoč žrtvam, o tem nerada govori. "Nočem nečemu tako negativnemu dajati moči. To je absolutno najslabše, česar je zmožen človek. Zato sem se potrudila odzvati tako, kot sem se," je pojasnila. "Zadnje, kar bi hotela je, da bi moji oboževalci videli nekaj takšnega in mislili, da je zlo zmagalo."

Dodala je, da bi glasba naj bila najbolj varna stvar na svetu. "Mislim, da zato to še vedno vsak dan tako težko pritiska na moje srce," je dejala. Želi si, da bi lahko popravila več. "Mislil bi, da bo sčasoma lažje govoriti o tem. Ali da se boš nekako sprijaznil. Ampak vsak dan čakam, da pride ta mir, pa še vedno tako zelo boli."

Čeprav po napadu ni želela več peti, je zbrala moč in se že čez dva tedna vrnila na oder v Manchestru.
Čeprav po napadu ni želela več peti, je zbrala moč in se že čez dva tedna vrnila na oder v Manchestru. FOTO: Profimedia

Takoj po napadu je 24-letnica odletela na Florido k babici, njen menedžer Scooter Braun pa se ji je pridružil kmalu za tem in ji dejal, da bi morala nekako pomagati žrtvam. "Moramo narediti koncert, moramo iti spet tja, sem ji rekel. Pogledala me je, kot da sem nor," se spominja.

Odvrnila mu je, da teh pesmi ne more peti nikdar več. "Ne spravljaj me v ta položaj," ga je rotila. Skupaj sta se odločila, da bosta odpovedala preostanek njene turneje.

Čez nekaj dni, ko je malo prišla k sebi, pa je menedžerju dejala: "Če ničesar ne storim, so ti ljudje umrli zaman."

Poklicala sta svoje prijatelje v industriji in organizirala dobrodelni koncert One Love Manchester. Tam so 4. junija med drugim nastopili Black Eyed Peas, Justin Bieber, Coldplay, Miley Cyrus, Liam Gallagher, Imogen Heap, Niall Horan, Little Mix, Victoria Monét, Mac Miller, Marcus Mumford, Katy Perry, Take That, Robbie Williams, Pharrell Williams in Stevie Wonder.

V krutem napadu je umrlo 22 ljudi, 500 jih je bilo ranjenih.
V krutem napadu je umrlo 22 ljudi, 500 jih je bilo ranjenih. FOTO: AP

Koncert so prenašali po celem svetu in zbrali več milijonov evrov za sklad za pomoč žrtvam We Love Manchester.

"Naložili smo ji ogromno breme in ona ga je nosila," je dejal Scooter.

Več mesecev po napadu se je mlada pevka izmikala središču javnosti, v tišini pa ustvarjala nov album Sweetener. "Ko sem začela bolje skrbeti zase, sem dosegla ravnovesje, svobodo in srečo. To se je prelilo v glasbo," je dejala.

Prejšnji mesec je izdala singl No Tears Left to Cry, "ki se začne počasi, nato pa oživi", gre za to, da stvari nadaljujemo, se poberemo.

 

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

MrKrmar
22. 05. 2018 09.24
-5
Ja multikulturniki niso samo znanstveniki, doktorji, inženirji, ampak tudi bombniki.
MKII
22. 05. 2018 09.54
+6
Će ti uletiš recimo v Švico, Italijo, Avstrijo itd boš vedno multikulti AUSLANDER tudi će pasoš dobiš.
akmt
15. 10. 2018 08.47
Ni primerjave. Tukaj se gre za selitev, ki je povezana s sluzbo. Migranti se pa grejo nacrtno invazijo. V Evropsko kulturo vdira ta Vzhod in Afrika.In sicer tako, da prihajata brez papirjev,stil "tukaj smo, zdaj pa poskrbite za nas"