Zanimivosti

Nova biografija Beatlov nagrajena s prestižno britansko nagrado

London, 26. 11. 2020 08.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA, T.A.
Komentarji
1

Biografija Beatlov One Two Three Four, ki jo je spisal Craig Brown, je prejela najvišjo britansko nagrado, ki jo podeljujejo za neleposlovna dela, nagrado Baillie Gifford. Knjiga o slavni četverici je po oceni žirije opozorila na umetniško vrednost biografij. Delo s pomočjo različnih virov pripoveduje zgodbo o skupini in ljudeh v njeni orbiti.

V knjigi so zgodovinska dejstva o Beatlih prepletena z dnevniškimi zapiski, pismi oboževalcev, intervjuji ter uspehi na glasbenih lestvicah, piše britanski The Guardian. Po besedah predsednice žirije Marthe Kearney biografija na radosten in pronicljiv, zlasti pa na izviren način, proslavlja Beatle. Obenem avtor na poglobljen način spregovori tudi o njihovih uspehih in porazih.

Beatli so bogatejši za še eno biografijo.
Beatli so bogatejši za še eno biografijo. FOTO: Profimedia

Ustvariti novo knjigo o Beatlih, o katerih je bilo že toliko napisanega, po mnenju predsednice žirije za nagrado ni lahko, avtorju pa je z različnimi detajli s pomočjo različnih virov uspelo podati povsem nov vpogled na skupino v biografskem delu, ki je zabavno in obenem globoko sporočilno.

Brown, ki mu je nagrada prinesla tudi več ko 56 tisoč evrov, je povedal, da si je želel bralcem približati vznesenost in naglico, ki je zaznamovala tako ero Beatlov kot tudi njih same – v dobrem in slabem. Kot je dodal, še vedno težko dojame, da se je kariera skupine tako hitro končala, še preden so njeni člani dopolnili 30 let.

Koronavirus pasica november
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

polanc1
26. 11. 2020 09.05
+5
Prav gotovo band, ki ga ne bo nihče presegel. Zapuščina, ki so nam jo zapustili je neverjetna. Tudi marsikateri današnji najstnik se zanima za njihovo glasbo. Poznam primer najstnice, ki je "odkrila" Beatle, si kupila gramofon in preko spleta kupila še vse njihove vinilke... Zadjič sem zasledil podatek; petdeset let je od njihovega razpada, so pa v zadnjem desetletju konstantno med prvo peterico iskanj glasbenikov v Googlu.