Prvotno naj bi šlo za 15-minutno razstavo, ki jo je navdihnila izjava Andyja Warhola: "V prihodnosti bodo vsi svetovno znani za 15 minut," a bodo razstave, s katerimi muzej začenja danes, kljub vsemu daljše. Načrtovanje razstave zajema izbor kraja in razstavnih predmetov, ki bodo povezavi z njim, element naključja, kar je bilo značilno tudi za Warholovo umetniško delo, pa je med drugim neznano število ljudi, ki bodo videli razstavljena dela.
"Naš namen ni, da bi ljudje prišli na določeno mesto, ampak presenetiti turiste, ki so na tem območju," je dejal direktor omenjenega muzeja Martin Cubjak. Povedal je še, da je ideja za projekt nastala v prvem valu pandemije covida-19 ob zaprtju družbe in gospodarstva, ko umetnost ni bila dostopna javnosti. Z njo želijo tudi predstaviti umetnost zunaj tradicionalnih razstavišč ter združiti načrtovano z naključnim. Po njegovih besedah gre za svetovno premiero prenosa umetnin v naravo.
"Verjamemo, da je treba umetnost, tudi visoko umetnost, popularizirati in jo čim bolj približati ljudem. Naša prioriteta je združevanje načrtovanega z naključnim, komuniciranje o umetnosti na mestih, ki prvotno niso namenjena temu," je še dodal Cubjak.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.