Kreativno okolje v Rovinju na letošnjem Weekend media festivalu je bila priložnost zbrati nekaj najboljših predavateljev z vsega sveta in gostiti 100 govorcev v skoraj 40 panelih, predavanjih in razpravah. Letos je potekala razprava o človekovih pravicah in lažnih novicah, poučna predavanja o ženskah v medijih, smrti dejstev v novinarstvu, napovedani recesiji, spletu 3.0, agencijah 2.0, ali se je inovativnosti mogoče naučiti, vse skupaj pa so zaokrožili televizijski maratonci: prepoznavni televizijski obrazi regije in panel s pomenljivimi imeni 'Pušiona', na katerem so panelisti razkrili svoje največje poslovne spodrsljaje.
TV maratonci: Televizija bo preživela, a na kakšen način?
Na enem od panelov, kjer so o prihodnosti televizije govorili maratonci hrvaške in srbske televizije (Aleksandar Stanković, Zoran Šprajc, Božo Sušec in Olivera Kovačić), so razpravljali predvsem o tem, kako bo preživel informativni program.
Televizija bo preživela – a v sodelovanju s sodobnimi tehnologijami, se strinjajo maratonci. "Informativna oddaja na televiziji je umirajoč posel, ne bo pa nikoli umrl, umrl bo, ko bo umrlo občinstvo. Danes obstajajo tudi druge platforme, na katere je mogoče objaviti te novice. Ljudje nas prepoznajo v tistem drugem formatu, otroci začnejo gledati naše oddaje. Osebno poskušam prek družbenih omrežij ustvariti neko novo televizijsko občinstvo. Zavedati se moramo, da bo branje poročil ob 19. uri zamrlo," je povedal Šprajc, o čemer je na drugem panelu Kaj je na televiziji? Super vsebina za nizko ceno spregovoril tudi Branko Čakarmiš: "Današnji gledalec ob 19. uri k ogledu informativne oddaje pristopa kot že informirani gledalec. Čez dan se je informiral na internetu. Pomembno je, da mi kot televizija razmišljamo, kako te informacije zapakirati, da bo naša informativna oddaja zanj še vedno atraktivna in relevantna."
O prihodnosti televizije pa je Olivera Kovačić, srbska novinarka in voditeljica, ki je delala kar na štirih različnih srbskih televizijah, povedala: "Ne glede na usmeritve in pritiske mislim, da bodo dnevniki vedno gledani. Dokler bodo ljudje, bodo novice. Dokler bo svet, bodo zanimive stvari."
Tik Tok zahteva avtentičnost: Generacija Z ve, kdaj niste iskreni
Kdor misli, da je TikTok le še eno družbeno omrežje v nizu in da ga uporabljajo le najstniki, ki nimajo kaj boljšega početi, je precej naiven, pravi Aljaž Peklaj, partner in strateški direktor v podjetju Bold Group. Poudaril je, da generacija Z za svoj najljubši in najbolj uporabljani iskalnik namesto Googla že izbira TikTok, Netflix pa je TikTok označil za svojega največjega konkurenta v letu 2020.
Da bi nazorno dokazal, da ima občinstvo resnično raje pristne vsebine, ki jih ponuja TikTok, kot algoritemsko optimizirane, ki jih ponuja Google, je Peklaj pred 350 zbranimi v dvorani priznal, da sta s svojo punco preživela več kot tri ure na TikToku in iskala idealno destinacijo za naslednje počitnice. Na panelu TikTok – platforma, ki bo na kolena spravila največje igralce na trgu, je način dela s Tik Tokom predstavil tudi Domen Rozman, direktor Dunking Devils Studios. Njegovo podjetje ima stranke iz različnih panog po vsem svetu in jim ponuja prilagojene, dokazano uspešne marketinške strategije TikTok. Poudaril je, da so prednosti TikToka, zaradi katerih je tako idealen za povečanje prepoznavnosti, zmožnost enostavnega ciljanja na ciljno publiko. Hkrati pa je družbeno omrežje priložnost, da znamke na TikToku ponovno pritegnejo pozornost javnosti in se približajo svojim potencialnim uporabnikom ter hkrati dosegajo organsko rast lažje.
"Generacija Z ve, kdaj niste iskreni. Bodite avtentični, ne iščite popolnosti, kakršno vidite na Instagramu," so povedali prisotni na panelu in dali vedeti, da Generacija Z točno ve, kdaj je video na Tik Toku preveč načrtovan in ni iskren.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.