Ali je Tadej Pogačar Mathieuju van der Poelu prepustil rumeno majico vodilnega na dirki? Vprašanje, s katerim se mnogi na prizorišču Dirke po Franciji ukvarjajo skoraj tako zelo, kot s tistim, kaj so želeli pri Visma Lease a Bike narediti v zaključku relativno mirne 6. etape, ko so močno pospešili. Tudi o tem je tekla debata v najnovejšem POPkastu z Žakom Erženom in Janom Polancem. "Včeraj so enostavno želeli pustiti ta beg, majico prepustiti, saj vedo, da so v dobri formi. Povsem zaslužena zmaga Bena Healyja. Za v navednicah malo manjše ekipe je to vsekakor spodbuda, da se da zmagati etapo. To za nekatere lahko pomeni tudi podaljšanje sponzorskih pogodb za nekaj let," je jasen Polanc, nekdanji nosilec rožnate majice na Dirki po Italiji in glavni pomočnik Pogačarja ob zmagi na Dirki po Franciji leta 2020.

"Brez dvoma je Visma včeraj želela nekoliko zmešati štrene, ampak je beg vseeno uspel, čeprav je potrebno poudariti, da je bil beg na 6. etapi zelo težek. Ni bilo enostavno iti v beg in Healey je imel izjemo dobre noge, vsi drugi ubežniki pa so pošteno trpeli," je dodal danes športni direktor razvojne ekipe Združenih arabskih Emiratov.
Odstop kolesarja in sprememba taktike
Na Touru smo že videli slovo treh izjemnih posameznikov, Jasperja Philipsena, Filippa Ganne in Stefana Bissegerja, kar praviloma vodstvu ekipe naloži nekaj dodatnega dela, potrebne so spremembe taktike. "Ne vem, če smo kdaj v ekipi ostali brez kakšnega kolesarja, vsekakor pa je odvisna sprememba strategije od tega, brez česa je ekipa ostala. Če govorimo o kapetanu, potem skoraj zagotovo to pomeni, da se v nadaljevanju dirke ekipa osredotoča na etapne zmage, ali pa vodstvo določi novega kapetana," pojasnjuje Eržen, ki je izjemno vesel, da je dočakal priložnost med elito svetovne serije, sicer pa kot vsi mladi sanja, da bi enkrat v življenju nastopil na najpomembnejši tritedenski dirki na svetu.
Polanc se dobro spominja dne, ko so na Touru leta 2020 ostali brez dveh pomembnih članov ekipe, pomočnikov Davideja Formola in Fabia Aruja, a glede na to, da niso bili v vlogi favoritov, so na poti do Pariza morda dihali nekoliko lažje, kot ekipe, ki so imele zastavljene visoke cilje, zapisano v strategiji zmago na Touru. "Ko ostaneš brez dveh izjemno pomembnih kolesarjev ni enostavno. Taktiko je potrebno prilagoditi tudi na to, da se malo zgleduješ po tem, kaj delajo drugi. Izkoristiti druge, da ti narekujejo tempo. Ampak jaz pravim tako, na koncu na klanec vedno zmaga tisti, ki je najboljši," je med drugim povedal 33-letni Kranjčan.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.