Zvezno sodišče v New Yorku je Sulejmana Abu Ghaitha – enega od zetov Osame bin Ladna – po treh tednih sojenja spoznalo za krivega obtožb, povezanih s terorizmom.
48-letnemu učitelju, rojenemu v Kuvajtu, zdaj grozi dosmrtna kazen, saj ga je porota, ki je odločitev sprejela v le enem dnevu, spoznala za krivega v vseh točkah obtožnice – zarote pri ubijanju Američanov, zagotavljanja materialne podpore teroristom in sostorilstva.

Gre za enega najpomembnejših ljudi iz vrha bin Ladnovih svetovalcev, ki se je na videoposnetkih pogosto pojavljal ob njem, predstavljal Al Kaido in pomagal uriti njene nove člane. Poročen je z njegovo hčerko Fatimo.
Tožilstvo je trdilo tudi, da je Ghaith vedel za namero Britanca Richarda Reida, ki se je decembra 2001 vkrcal na letalo iz Pariza v Miami z eksplozivom v čevljih in ga neuspešno poskušal razstreliti. Malo pred tem je namreč Ghaith na videoposnetku dejal, da "nevihta letal še ne bo ponehala". Ghaithovi odvetniki pa so vseskozi trdili, da tožilstvo primer snuje zgolj na povezavah z Al Kaido, ne pa na dejanskih dokazih.
Presenetljivo je Ghaith sam stopil pred poroto in se zagovarjal, češ da ni nikoli pomagal pri Al Kaidinih napadih in da nikoli ni bil njen uraden član. Opisal je tudi srečanje z bin Ladnom nekaj ur po terorističnem napadu 11. septembra 2001. "Mi smo to storili," naj bi mu tedaj dejal njegov tast.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.