Naslovnica

Požar v Gorenju

Celje, 03. 09. 2000 00.00 1 min branja 0

image (28)

V tovarni Galvana Gorenje se je včeraj popoldne vnel hud požar.

Kot

so povedali v Operacijsko komunikativnem centru Celje, gre za večji požar, ki ga spremljajo strupi, saj je zagorelo v obratu, v katerem poteka kemijska proizvodnja. Velik dim je opazen že v Slovenj Gradcu, Slovenskih Konjicah ter na območju žalske občine. Ceste proti Velenju niso zaprte, kajti promet urejajo policisti. Požar gasijo številne gasilske brigade iz Velenja in sosednih občin, na mestu pogorišča pa so prisotne tudi reševalne ekipe in helikopter MORS. Gasilci so na lokalne radijske postaje poslali priporočilo, naj ljudje zaprejo okna in se zadržujejo v zaprtih prostorih, zaradi oblaka dima, ki bi bil lahko strupen. Požar so lokalizirali okoli 19. ure. Po zagotovilu G. Čampe iz štaba Civilne zaščite Velenje in inšpektorja za okolje in prostor se ozračje nadzoruje –

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763