kubičnih metrov razmočene in razrahljane zemljine, ki lahko zdrsi v dolino, je povedal predstavnik bovškega štaba civilne zaščite Milan Štulc. Po njegovih besedah strokovnjaki menijo, da bi omenjena gmota kamenja in peska za pot do doline potrebovala zgolj dve minuti.
Kot je poudaril Štulc, je zaradi nevarnosti vnovičnega plazu še vedno prepovedano naseljevanje na celotnem območju vasi Log po Mangartom, reševalci pa so začasno prekinili iskanje pogrešanih oseb. Poleg dežja, ki ne preneha, povečujejo nevarnost nadaljnjega drsenja zemlje tudi številni manjši potresi v Posočju. "Samo novembra je bilo v Posočju že 31 manjših potresov," opozarja Štulc.
Pod plazom, ki je v noči s četrtka na petek zasul Log pod Mangartom, so reševalci doslej našli dve trupli, pet oseb pa še vedno pogrešajo. Na območju Mangartskega potoka nad Logom pod Mangartom se je sicer 15. novembra okoli 13. ure utrgal zemeljski plaz. Obseg plazovite mase je znašal približno poldrugi milijon kubičnih metrov zemljine. Po enodnevnem mirovanju se je 17. novembra iz pobočja nad Mangartsko planino, nad žariščem prejšnjega plazu, utrgal še eden, bistveno večji zemeljski plaz. Plaz je z veliko hitrostjo zdrsel po strugi Predelnice več kilometrov navzdol, material s plazišča pa se je pomikal navzdol po dolini in strugi Koritnice v Sočo. Po zadnjih podatkih znaša obseg drugega zemeljskega plazu približno 30 hektarov, splazelo pa naj bi približno 3 milijone kubičnih metrov materiala.