Generalni sekretar ZN Kofi Annan, predsednik MOK Juan Antonio Samaranch in grški zunanji minister Giorgos Papandreu so se pretekli teden na srečanju v New Yorku že pogovarjali o podrobnostih svoje namere. Kot je poročal grški tisk, bosta olimpijski ogenj in štafetni tek povsem v znamenju premirja. Olimpijski ogenj naj bi zato potoval kar skozi 60 kriznih območij na vseh petih kontinentih.
Predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Juana Antonio Samaranch pa je previdno komentiral izjavo dalajlame, ki je podprl Peking v prizadevanjih za pridobitev olimpijskih iger 2008. "Tudi sam sem prebral, da dalajlama želi, da bi bile igre v Pekingu. Natančno ve, da se mora vsak, ki prireja igre, odpreti svetu. Tako je bilo tudi z Južno Korejo," je menil Samaranch in dodal, da je Koreja po igrah leta 1988 v Seulu postala drugačna država.
Samaranch se je skliceval tudi na izjave dalajlame, izrečene prejšnji teden, ko je duhovni in posvetni vodja šestih milijonov budistov v Tibetu obiskal prireditelja naslednjih zimskih olimpijskih iger Salt Lake City. Dalajlama je Kitajsko podprl kljub temu, da je država povsem na vrhu med kršitelji človekovih pravic. "Pekinga se zaradi tega ne sme izolirati. Prav prijateljstvo je najpomembnejše." Znano je, da ima uradna Kitajska Tibet kot eno svojih provinc in zavrača zahteve dalajlame po neodvisnosti.
Poleg Pekinga za olimpijske igre 2008 kandidirajo še Pariz, Toronto, Osaka in Carigrad. Končno odločitev o prireditelju bo sprejela 112. generalna skupščina MOK 13. julija v Moskvi.