V prvem delu trgovanja se je vrednost osrednjega delniškega indeksa tokijske borze znižala za 400 točk, nato pa se je smer njegovega gibanja obrnila navzgor. Razlog za preobrat so bile po besedah borznih poznavalcev izjave finančnega ministra Kiičija Mijazave in guvernerja japonske centralne banke Masaruja Hajamija, ki so okrepile pričakovanja o odločnejših potezah, s katerimi naj bi politična in denarna oblast preprečili borzno krizo. Mijazava je predstavil predlog, po katerem bi oblikovali poseben sklad, podprt najverjetneje z državnimi poroštvi, ki bi kupoval delnice na borzi in tako prispeval k uravnoteženju razmer. Hajami pa je po poročanju japonskih medijev namignil, da bi japonska centralna banka utegnila omiliti denarno politiko. Hajami pa se ni dokončno izrekel glede možnosti vnovične vrnitve k politiki ničelne obrestne mere, ki se ji je japonska denarna oblast odrekla lanskega avgusta.
Japonski jen je v sredo v primerjavi z ameriškim dolarjem dosegel najnižjo vrednost v zadnjih 20 mesecih, saj zaskrbljenost zaradi zdravja japonskega gospodarstva raste, krepijo pa se tudi ugibanja o možnem zlomu nekaterih japonskih bančnih ustanov in o spremembi denarne politike centralne banke.
Na ameriškem Wall Streetu se je v sredo vnovič močno znižala vrednost industrijskega indeksa Dow Jones. Vlagatelji so se zaradi bojazni pred ohlajanjem ameriškega gospodarstva, težav na Japonskem in izgub na evropskih borzah odločali za množične prodaje. Dow Jones je tako trgovanje sklenil na ravni 9973,46 točke, kar je za 317,34 točke oz. 3,08 odstotka nižje kot v torek. Vrednost tehnološkega indeksa Nasdaq pa se je znižala za 42,68 točke oz. 2,3 odstotka na 1972,10 točke. Dogajanje na Wall Streetu je nekdanji guverner Federal Reserve Lyle Graham pospremil z mnenjem, da se bo odbor za odprti trg ameriške centralne banke na zasedanju prihodnji teden najverjetneje odločil za znižanje obrestnih mer v vrednosti 0,75 odstotne točke.