Naslovnica

Presečnik skuša zagotoviti dovolilnice

Ljubljana, 22. 12. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predstavniki Obrtne zbornice Slovenije (OZS) in njene sekcije za promet, ki združuje preko 10.000 članov, so se danes sestali z ministrom za promet in zveze Jakobom Presečnikom ter podsekretarjema na ministrstvu Zdravkom Igličarjem in Janezom Potočnikom. Pogovarjali so se o najbolj perečih problemih prevoznikov, kot so parkirna mesta in pomanjkanje kritičnih dovolilnic za Francijo, Italijo in Hrvaško. Dovolilnice mora zagotoviti država, sicer bodo kamioni slovenskih prevoznikov 1. januarja ostali na mejnih prehodih. Minister Presečnik je izrazil pripravljenost za sprotno reševanje problemov prevoznikov in obljubil, da bo takoj skušal na mednarodni ravni zagotoviti potrebne dovolilnice, so sporočili iz OZS.

Med najbolj pereče probleme prevoznikov spadajo parkirna mesta, ki bodo od 1. junija prihodnje leto pogoj za pridobitev licence. Ker niso znane tehnične podrobnosti oz. standardi za ta parkirna mesta, tudi v primeru, ko so jih hoteli narediti, to ni bilo možno. V večini občin pa še sploh nimajo urejene potrebne prostorske dokumentacije za njihovo izgradnjo.

Ministra Presečnika so obrtniki tudi seznanili z nujnostjo vzpostavitve oprtih vlakov med Ljubljano oz. Mariborom in Wellsom, za katere se zanimajo tudi hrvaškimi prevozniki. Izpostavili pa so tudi potrebo po znižanju trošarin za cestne prevoznike, še posebej tiste, ki opravljajo linijske prevoze oseb.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.