Slovenska nacionalna koordinatorka in nekdanja slovenska veleposlanica v Makedoniji Jožica Puhar je ob koncu srečanja izjavila, da procesov, kot sta demokratizacija in izboljšanje medetničnih odnosov na Balkanu, ni mogoče dokončati hitro. Puharjeve meni, da projekti pakta stabilnosti ne morejo neposredno vplivati na trenutna dogajanja v Makedoniji. Puharjeva je tudi zavrnila nekatere kritike, ki jih je v zadnjem času mogoče zaslediti v tujem tisku, češ da je pakt stabilnosti še en birokratski mehanizem brez vidnih rezultatov. Po besedah Puharjeve takšne ocene izvirajo iz prevelikih pričakovanj glede na dane možnosti.
Puharjeva meni, da je za Slovenijo sodelovanje v paktu stabilnosti koristno, saj s tem postaja bolj zanimiva in koristna za zahodnoevropske države ter tako pridobiva na politični teži.
Milan Pajević, nacionalni koordinator iz ZRJ, ki je paktu stabilnosti pristopila v začetku novembra lani, vidi velik napredek že v tem, da se zdaj vladni predstavniki držav JV Evrope srečujejo pogosteje in da se krepi zavest o sodelovanju, spodbujanju gospodarskega razvoja, izgradnji infrastrukture in ustvarjanju pogojev za vlaganja. Končni cilj pakta stabilnosti je po mnenju Pajevića evropeizacija regije.
Ivan Savljević, črnogorski nacionalni koordinator pa za prihodnje donatorsko konferenco, ki bo jeseni letos napoveduje, da bo Črna gora v okviru ekonomske obnove predlagala niz skupnih projektov z Albanijo, povezovanje Podgorice in Skadra z železniško progo ter skupne projekte s Hrvaško in BiH.
Kot je znano je pakt stabilnosti posrednik med vlagatelji denarja in tistimi državami JV Evrope, ki ta denar potrebujejo. Sočasno deluje na treh področjih: demokratizacija, gospodarski razvoj in varnost, ki so tudi temeljni stebri Evropske unije.