Naslovnica

Prihodki Inexa Štore

Štore, 12. 01. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Štorska jeklarna Inexa je leto 2000 sklenila s 7,1 milijarde tolarjev prihodkov, kar je za skoraj 2,3 milijarde tolarjev več kot leto poprej. V vodstvu družbe poudarjajo, da so lani kljub okvari glavnega motorja valjarske proge, ki je povzročil izpad proizvodnje v višini 7000 ton jekla, proizvodnjo povečali na 85.600 ton jeklenih izdelkov.

V primerjavi z letom 1999 se je obseg proizvodnje okrepil za približno 30 odstotkov. S tem so v Inexi presegli tudi načrte iz sanacijskega programa jeklarne za obdobje 1998 - 2000, ki je bil podlaga za takratno odločitev Slovenskih železarn o ohranitvi proizvodnje jekla v Štorah, so povedali v upravi družbe.

Povečano povpraševanje po jeklu iz Štor se nadaljuje tudi letos. Zato v Inexi načrtujejo, da bodo letos proizvedli in prodali predvidoma 100 tisoč ton izdelkov, kar pomeni maksimalno izkoriščenost proizvodnih zmogljivosti.

  • kosilnica
  • katolog 3
  • vrtne škarje
  • vrtna cev
  • čistilnik
  • katalog2
  • nosilec
  • sesekljalnik vej
  • vrtni hidrofor
  • žaga
  • katlog 1
  • slušalke
  • stolček
  • brusilnik
  • 15
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1820