Prav tako je vlada na seji sprejela t.i. Jesensko poročilo, ki zajema analizo gospodarskih gibanj in ocene za leto 2000, napovedi za leti 2001 in 2002 ter projekcije do leta 2005. Poročilo so pripravili na Uradu za makroekonomske analize in razvoj, katerega namestnik direktorja Janez Šušteršič je na novinarski konferenci po seji vlade povedal, da v letu 2000 pričakujemo 8,9?odstotno povprečno letno stopnjo inflacije, v prihodnjem letu pa naj bi se znižala na 7,8 odstotka. Prihodnje leto naj bi se zmanjšal tudi izvoz, prav tako je pričakovati umirjanje rasti domačega povpraševanja, ki bo omejena z bolj restriktivno javnofinančno politiko. Na uradu zato pričakujejo, da bo gospodarska rast Slovenije v prihodnjem letu štiriodstotna.
Povprečna stopnja inflacije se bo v letu 2001 ohranila na relativno visoki ravni in naj bi se gibala okoli 7,8 odstotka. Neposredni zunanji pritiski bodo sicer precej manjši od letošnjih, pogoj pa je, da v prihodnjih mesecih ne bo večjih podražitev nafte, da se bo ob koncu letošnje sezone začelo postopno upadanje cen na svetovnih trgih ter da se bo evro okrepil. Na uradu hitrejše znižanje inflacije pričakujejo š ele v letu 2002, ko bi se povprečna stopnja inflacije približala petim odstotkom.
Na področju zaposlovanja pa se bodo nadaljevala ugodna gibanja. Število zaposlenih se bo v obeh letih povečalo za okoli odstotek, ob ocenjeni gospodarski rasti pa bi se v naslednjih dveh letih nekoliko okrepila tudi rast produktivnosti dela. V obeh letih se bo nadaljevalo tudi upadanje registrirane brezposelnosti. Povprečna stopnja brezposelnosti naj bi tako v letu 2001 znašala približno 11,7 odstotka, v letu 2002 pa 11,3 odstotka.