Na ljubljanskem okrožnem sodišču so kot prvo pričo na sojenju v zadevi SKB zaslišali varnostnika Draženka D., ki je v noči ropa varoval prostore sefov. Dejal je, da je bil sistem varovanja pomanjkljiv, saj prostori sefov niso bili povezani s policijo in varnostno-nadzornim centrom.
Kot je dejal, je pristojne na to opozarjal že pred ropom in ne more razumeti, zakaj se odgovornim "v eni taki ustanovi" ni dalo dopovedati, da "si mrtev, če nimaš povezave z zunanjim svetom". Večkrat je bilo sicer rečeno, da se bo to uredilo, a se ni zgodilo nič, je izpovedal Draženko D., ki je dodal, da je kdaj prihajalo tudi do raznih okvar, denimo okvare trezorskih vrat.
Zmotilo ga je tudi, da varnostnik ni delal le kot varnostnik, ampak je imel tudi stike s strankami, nekatere so pospremili do sefa, nekajkrat pa se mu je pri starejših ljudeh zgodilo, da jim je moral pomagati vtipkati dodeljeno geslo za vstop v prostore sefov. Prav tako so šele po ropu uvedli pravilo, da se morajo stranke ob prihodu obvezno identificirati z osebnim dokumentom.
Sam je imel knjigo, v katero je zapisoval tehnične težave in pomanjkljivosti, to knjigo pa mu je nekaj mesecev po ropu zasegla policija.
Rop v noči z 31. oktobra na 1. november 2005 je opisal kot sceno v kakšnem ameriškem akcijskem filmu.
KOMENTARJI (43)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.