Volilni upravičenci, ki želijo sodelovati na volitvah, so sicer morali pred tem prejeti posebna volilna potrdila. Oblasti ne poročajo, koliko ljudi si je ta potrdila priskrbelo, po navedbah enega izmed kandidatov pa naj bi v tudi okrajih, kjer je ponavadi volilna udeležba zelo visoka, to storilo le 50 odstotkov upravičencev.
Javnost je predvolilni boj spremljala precej ravnodušno in črnogledo, saj ne glede na izide volitev ne pričakujejo večjih sprememb. Provladni in opozicijski kandidati so v zadnjem tednu pred volitvami okrepili medsebojne obtožbe. Opozicija je tako nasprotnikom očitala, da za njih delajo libanonske in sirske obveščevalne službe, medtem ko so vladni mediji opozicijo obtoževali, da je podkupila volivce. Tri opozicijske krščanske stranke zaradi nasprotovanja sirski navzočnosti v Libanonu volitve bojkotirajo.
Največja uganka volitev sicer ostaja, ali se bo sunitskemu milijarderju Rafiku Haririju, nekdanjemu premieru in sedanjemu opozicijskemu kandidatu, znova uspelo zavihteti na položaj predsednika vlada.