Naslovnica

Prvi vesoljski turist bo obiskal Mir

Moskva, 27. 09. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Prvi vesoljski turist, ameriški poslovnež Denis Tito, bo član naslednje vesoljske odprave na rusko orbitalno znanstveno postajo Mir.

Kot je poveljnik odreda ruskih kozmonavtov kozmonavt Valerij Korzun še povedal, je poslovnež obljubil, da bo za vesoljski polet plačal 20 milijonov dolarjev. Del sredstev je nakazal Centru za usposabljanje kozmonavtov (CPK) Jurija A. Gagarina v Zvezdnem mestecu. Drugo nakazilo bo sledilo nekaj tednov pred poletom, tretje pa po Titovi vrnitvi na Zemljo.

Turist bo poletel v vesolje v družbi kozmonavtov Saližana Šaripova in Pavla Vinogradova. Korzun je za rusko tiskovno agencijo Itar-Tass še povedal, da ni izključeno, da bo posadka pripravila Mir na padec v Tihi ocean.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20