Marakeš, 18. 12. 2013 22.33 |

Nogometaši Raje iz Casablance so drugi finalisti klubskega svetovnega prvenstva v Maroku. V polfinalu v Marakešu so danes malce presenetljivo premagali južnoameriškega prvaka Atletico Mineiro s 3:1 (0:0). Raja Casablanca se bo v finalu pomerila z Bayernom.

Mouhssine Iajour je zadel za vodstvo Casablance.
Mouhssine Iajour je zadel za vodstvo Casablance. FOTO: Reuters
Maročani, ki so si pravico nastopa prislužili kot gostitelji turnirja, so po zmagah nad Auckland Cityjem in Monterreyem danes odpraili še Atletico Mineiro, pri katerem je igral tudi sloviti Ronaldinho. A niti ta brazilski velemojster ni mogel preprečiti presenečenja. Potem ko se je prvi polčas končal z 0:0, so domači povedli v 51. minuti, strelec je bil Mouhssine Iajour. Brazilci so izenačili v 63. minuti, ko je bil uspešen prav Ronaldinho.

Zmagovita zadetka pa so Maročani zabili v 84. minuti, ko je z bele točke zadel Mouhcine Moutouali, in v četrti minuti sodniškega dodatka, ko se je med strelce vpisal še Vianney Mabide.

Že pred tem je Monterrey osvojili končno peto mesto, potem ko je premagal egiptovski Al Ahly s 5:1 (4:1). Za Mehičane so zadeli Neri Cardozo v 3., Cesar Delgado v 22. in 65., Leobardo Lopez v 27., Humberto Suazo v 45. minuti z bele točke, za Al Ahly pa je bil uspešen Emad Meteab v 8. minuti. Že v torek so si finale priigrali evropski prvaki, igralci Bayerna iz Münchna, potem ko so s 3:0 odpravili kitajski Guangzhou Evergrande.