Naslovnica

Razlitje radioaktivne vode

Praga, 31. 05. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Iz češke jedrske elektrarne Temelin je, zaradi napake tehničnega osebja med testnim zagonom reaktorja, izteklo več kubičnih metrov radioaktivne vode. Vodstvo nuklearke zatrjuje, da razlitje ne bo imelo hujših posledic, saj je voda ostala v notranjosti reaktorja, stopnja radioaktivnosti pa je bila nizka in ni ogrozila zdravja zaposlenih.

Nuklearko, narejeno po ruskih načrtih, že od začetka delovanja minulo leto pestijo tehnične težave, še naprej pa ostaja kamen spotike med Češko in Avstrijo. Avstrijski okoljevarstveniki so že večkrat postavili blokade na češki meji in zahtevali zaprtje nuklearke.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763