Naslovnica

Rdeči telefon med Češko in Avstrijo

Praga, 01. 11. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Češki premier Miloš Zeman in avstrijski kancler Wolfgang Schüssel sta se danes ponoči na pogovorih o češki jedrski elektrarni Temelin med drugim sporazumela, da bosta v reševanje vprašanja Temelina vključila tudi Evropsko komisijo, v vlogi posrednika med državama pa naj bi nastopil evropski komisar za širitev Günter Verheugen. Dogovorila sta se, da bosta Češka in Avstrija kmalu vzpostavili rdeči telefon, ki bo omogočal hitro izmenjavo informacij v zvezi s češko jedrsko elektrarno Temelin.

Sicer sta se Zeman in Schüssel po štiriurnih pogovorov na gradu Zidlochovice pri Brnu razšla, ne da bi spremenila svoja stališča glede Temelina.

Češki premier je tako znova zavrnil zahtevo Avstrije o odložitvi zagona te češke jedrske elektrarne. Privolil pa je v zahtevo, da bo Češka preverila varnost Temelina v skladu z evropskimi normami in da bo opravila popolne preiskave o učinkih elektrarne na okolje. Schüssel je izrazil zadovoljstvo nad obnovitvijo pogovorov s Češko v zvezi s Temelinom. Naslednje srečanje Zemana in Schüssla je sicer predvideno za konec novembra, je poročal češki radio. Češka služba za jedrsko varnost je včeraj nekaj ur pred omenjenim srečanjem odobrila povečanje zmogljivosti prvega reaktorja Temelina.

  • LESTEV
  • NADSTRESEK
  • VINILNI
  • VIJACNIKI
  • CISTILNIK
  • DRSNA VRATA
  • VHODNA VRATA
  • BALKONSKO POHISTVO
  • KOSILNICA
  • KOPALNISKO POHISTVO
  • ZAR
  • REGAL
  • VRTNA HISKA
  • PLASTICNA OMARA