Nogomet

'Reggae Boyz' imajo novega selektorja

Kingston, 18. 07. 2013 10.18 1 min branja 0

Jamajka nogomet

Znani nemški trener Winfried Schäfer je novi selektor jamajške nogometne reprezentance. Nekdanji trener Karlsruheja, Stuttgarta ter kamerunske in tajske izbrane vrste bo karibsko državo vodil v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Braziliji.

Winfried Schäfer
Winfried Schäfer
FOTO: Reuters

Winfried Schäfer je na selektorskem mestu zamenjal Theodora Whitmora, ki ga je vodstvo jamajške zveze odpustilo po štirih zaporednih porazih. Triinšestdesetletni Nemec bo ognjeni krst na novem položaju doživel 6. septembra, ko bodo Jamajčani gostovali v Panami. Za "Reggae Boyz", kot imenujejo jamajške nogometaše, bo to ena ključnih tekem, v primeru poraza bodo zapravili tudi teoretične možnosti za četrto mesto v svoji skupini, ki prinaša dodatne kvalifikacije za nastop v Braziliji.

Jamajka je na dosedanjih šestih tekmah iztržila le dva neodločena izida in doživela štiri poraze, z dvema točkama pa je na zadnjem mestu. V vodstvu so ZDA s 13 točkami, sledijo jim Kostarika z 11, Mehika z osmimi, Honduras s sedmimi in Panama s šestimi točkami.
 

  • katalog
  • kamin
  • kamera
  • rastlinjak
  • kopalnica
  • generator
  • verige
  • kovček
  • omare
  • regal
  • radiator
  • sesalnik
  • dereze
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450