MasterChef Slovenija tekmovalci

Sodniki šova MasterChef Slovenija

Ljubljana, 24. 02. 2022 06.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Luka, Bine in Karim so sodniki kuharskega šova Masterchef Slovenija. Tekmovalce bodo učili, jim svetovali in na koncu seveda ocenjevali. Kdo bo letos najbolj strog sodnik?

Luka Jezeršek

Za Luko lahko rečemo, da se je rodil s kuharskim zapisom v genih. S šestčlansko družino so dolgo časa živeli nad kuhinjo, ki jo je čez noč v domači garaži postavil njegov oče. V iskanju in proučevanju novih okusov so znali prisluhniti še tako zahtevnemu gostu, kar je tudi eden izmed glavnih razlogov za uspeh najbolj prepoznavne slovenske gostinske družine. Že od malih nog se je zavedal, da je gostinstvo lep, a zahteven poklic, ki mu moraš biti predan z vsem srcem in dušo.

Luka Jezeršek
Luka Jezeršek FOTO: Ana Gregorič

Luka je eden od štirih bratov družinskega podjetja Jezeršek gostinstvo, ki z več kot 35-letno tradicijo in izkušnjami na področju gostinstva in organiziranja pogostitev na različnih dogodkih uspešno deluje tako doma kot v tujini. Luka na kulinariko gleda kot na posel. Prepričan je, da dobra hrana ni samoumevna, zato kot vodja kuhinje na Dvoru Jezeršek in v Restavraciji Blejski grad skrbi za razvoj novih konceptov, jedi in načinov postrežbe. V kuhinji opazi in prepozna vsak spodrsljaj, zato je velikokrat zahteven učitelj. Z ustanovitvijo Akademije Jezeršek se je našel tudi v poučevanju, kjer z veseljem vsem generacijam podaja svoje kuharsko znanje iz sveta kulinarike: "Najbolj uživam, ko dobim učence, željne znanja." Kot eno izmed vej kulinarike obožuje 'street food'.

Karim Merdjadi

Leta 1988 je končal šolanje gostinstva na Bledu. Nato je odšel v vojsko, kjer je delal tudi kot kuhar. Nekega dne je prišel domov iz vojske in oče mu je predstavil šolo Cordon Bleu. "Še danes vidim fotra, sedi na svojem fotelju in pravi, da je gledal prispevek o šoli Cordon Bleu." Takrat mu je oče ponudil, da se sam odloči. "Ali kupim sebi nov BMW ali pa tebi plačam šolanje." Karim se je brez razmisleka odločil, da gre na Le Cordon Bleu v Francijo. Tam se je istočasno šolal za kuharstvo in slaščičarstvo. Po cele dneve se je učil in delal. Po Franciji je delal v Španiji. Ko je prišel domov, je začel na noge postavljati restavracijo in delal sto ur na teden. Takrat je ugotovil, kaj vse mora še vodja znati, preden odpre restavracijo. Potem je štiri leta in pol delal kot osebni kuhar za veleposlanika komisije EU. Pokrival je vse uradne večerje in protokole.

Karim Merdjadi
Karim Merdjadi FOTO: Ana Gregorič

V življenju ga je najbolj izoblikovalo bivanje v Alžiriji. Njegov oče je Alžirec, mama pa Slovenka. Ko je bil otrok, so se za tri leta preselili v Alžirijo in takrat je doživel trk dveh kultur. "Naučil sem se dveh tujih jezikov, spoznal novo kulturo in si predvsem razširil obzorje okusa. To se mi pozna še danes. Imam izredno široko razumevanje za okuse." Danes ima svoj slaščičarski atelje.

Bine Volčič

Bine Volčič sicer ne izvira iz gostinske družine, a se je kuhariji zapisal že kot otrok. Prva knjiga, ki si jo je kupil sam, je bila otroška kuharica, in z navdušenjem je začel ustvarjati preproste recepte, za pusta se je obvezno našemil v kuharja ... Tako zanj po koncu osnovne šole ni bilo dvoma, kateri poklic naj izbere. Ker pa mu strokovnega znanja pri nas ni bilo dovolj, se je pri 26 letih podal študirat v Pariz. Z izobrazbo klasične francoske kulinarike se je Bine po povratku v Slovenijo podal na pot iskanja nenehno novih kombinacij in mešanja okusov z vsega sveta.

Bine Volčič
Bine Volčič FOTO: Ana Gregorič

Bine je enako ponosen tudi na projekt štirih sezon šova POP TV Gostilna išče šefa (2012 do 2015), s katerim so širši javnosti predstavili realnost gostinskega vsakdanjika in vrnili ugled temu lepemu in napornemu, a predvsem kreativnemu poklicu.

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.