SP Nemčija 2006

Še kenguruji jokajo

Sydney, 27. 06. 2006 09.50 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Avstralijo je po uvrstitvi v osmino finala svetovnega prvenstva v Nemčiji zajela prava nogometna mrzlica, po izpadu z Italijo pa je planila v jok.

Avstralija v žalosti
Avstralija v žalosti FOTO: Reuters

Kolektivni športni žalosti se je pridružil tudi avstralski premier John Howard, ki je po ponedeljkovem nogometnem porazu v Kaiserslauternu sodržavljanom in sodržavljankam obrnil z naslednjimi besedami: "Moje srce je zlomljeno."

V deželi, kjer je v kolektivnih športih ragbi veljal za nedotakljivega, so sijajne predstave Viduke in druščine imele izjemen odmev, zamajal je celo priljubljenost avstralskega športa številka ena. Celotna nacija je v zgodnjih jutranjih urah vstajala in se organizirano na posebej pripravljenih prostorih ali posamično prikovala pred televizijskimi ekrani ter prek postaje SBS lovila signal iz Nemčije. V dvajsetmilijonski Avstraliji jih je kar 2,2 milijona neposredno spremljalo tekmo osmine finala, ki ga je v 93. minuti z natančnim strelom z 11-metrovke odločil italijanski superzvezdnik Francesco Totti.

S svojimi nogometaši so se veselili, sedaj pa se z njimi jokajo
S svojimi nogometaši so se veselili, sedaj pa se z njimi jokajo FOTO: Reuters

"Počutimo se prevarane. Avstralija je imela več pobude. Avstralija je bila enostavno boljša," je po porazu zapisala avstralska tiskovna agencija AAP. Avstralski mediji poročajo, da so po dvoboju v Kaiserslauternu avstralski nogometaši v slačilnici bili izjemno razočarani, v klavrnem vzdušje so solze žalosti tekle v potokih, igralci pa preklinjali zamujeno priložnost in krutost športa.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV
KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User109618
27. 06. 2006 10.57