Naslovnica

Selitev prebežnikov iz Ljubljane

Ljubljana/Vidonci, 21. 01. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Iz azilnega doma in centra za tujce v Ljubljani so v nekdanji begunski center v Vidoncih na Goričkem v Prekmurju, iz katerega so zadnje begunce izselili pred petimi meseci, zdaj pa ga nameravajo preurediti v mladinski hotel, že prepeljali štiri skupine, to je približno 160 prebežnikov. Selitev danes nadaljujejo, do večernih ur pa nameravajo prepeljali še preostalih 190 azilantov. Ob 11.30 naj bi iz Ljubljane odpotovala prva skupina preostalih azilantov, skupine pa bodo skušali pripraviti hitreje kot v treh urah, je za 24ur-radijske novice povedal podsekretar v MNZ Vladimir Korošec.

Kot je znano, so v stavbi azilnega doma in centra za tujce v Ljubljani v petek opazili stenice, zato morajo do jutri zjutraj prostore sprazniti. V približno dveh tednih, za kolikor se bodo tujci preselili v nekdanji begunski center v Vidoncih, bodo prostore razkužili in pripravili za vnovično nastanitev.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763