Nova raziskava je pokazala, da deklice, ki bolujejo za ADHD (motnja pozornosti s hiperaktivnostjo), v puberteti pogosteje dobijo negativno samopodobo in lahko zapadejo v motnje hranjenja, najpogosteje v bulimijo.
Kaj je ADHD?
ADHD je motnja, ki jo ima približno 5 odstotkov šolskih otrok. Simptomi ADHD so slaba koncentracija, pretirano govorjenje, agresivno obnašanje, nemir in podobno. Precej otrok ima zato slabe ocene v šoli, težave v odnosih s starši in učitelji ter resne probleme v navezovanju stikov s sovrstniki.
Kaj povzroča ADHD?
V veliki večini primerov je motnja podedovana, zato obstaja večja verjetnost, da se bo pokazala pri otrocih, katerih starši so imeli v otroštvu podobne težave, ni pa nujno. Lahko pa je motnja tudi posledica težav med nosečnostjo ali zapletov med porodom.
Kakšni so znaki ADHD?
Motnjo najpogosteje odkrijejo šele v šoli. Ti otroci se pogosto pritožuje, da se v šoli dolgočasijo, in brez vzroka izostajajo od pouka. V šoli so počasnejši, zamerljivi do učiteljev, pogosto pozabljajo šolske potrebščine, nikoli ne dokončajo zastavljenih nalog, so slabo organizirani.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.