Ameriška revija "Fitness Magazine" je objavila rezultate raziskave o življenjskih navadah ljudi v največjih ameriških mestih in na prvo mesto med najbolj telesno zdravimi uvrstila prebivalce Baltimora v državi Maryland. Iz tega se sicer najbolj posmehujejo prav prebivalci mesta, ki rezultatom ne verjamejo, saj bi se po morali po lastnem prepričanju uvrstiti proti vrhu lestvice "nezdravih" mest.
Prebivalci Baltimora ne verjamejo raziskavi
Lanskoletni prvak po telesnem zdravju Seattle iz države Washington se je tokrat uvrstil na osmo mesto, šele na sedmem mestu pa je San Francisco iz Kalifornije, ki velja za z zdravjem obsedeno zvezno državo. Prebivalci Baltimora ne morejo verjeti rezultatom že zaradi tipičnih prehrambenih navad, ki sicer vsebujejo veliko morske hrane, vendar pa pripravljene na nezdrav ocvrt način. Rezultati raziskave so toliko bolj neverodostojni, ker je bil Baltimore leta 2004 uvrščen na 25. mesto najbolj "debelih" oziroma telesno nezdravih mest.
Po raziskavah Men's Healtha šele na 95. mestu
Za rekorden preskok iz nezdravega v zdravo mesto naj bi bili zaslužni različni dejavniki, na podlagi katerih je opravljena raziskava, med njimi obseg prostorov za javno rekreacijo, maloštevilne restavracije za hitro prehrano, kakovost zraka, dostop do zdravstvene nege in število športnih klubov. Kljub temu pa Baltimorčani raje verjamejo rezultatom raziskave druge revije, to je "Men's Health", ki jih je uvrstila šele na 93. mesto med sto najbolj zdravimi ameriškimi mesti.
Honolulu na drugem mestu
Honolulu (Havaji) se je po reviji Fitness tudi tokrat uvrstil na drugo mesto, pred Virginia Beach (Virginija) in Tuscon (Arizona). Sledijo Milwaukee (Wisconsin), Colorado Springs (Colorado), San Francisco, Seattle, Louisville-Jefferson (Kentucky) in Boston (Massachusetts).
Najmanj zdravo mesto pa je tokrat Chicago (Illinois) pred Las Vegasom (Nevada) in Los Angelesom (Kalifornija). Mesto New York se je letos malce popravilo, saj je šele na 25. mestu, medtem ko je bilo lani na osmem.