Raziskovalci z York Medical School so bili nad rezultati, ki so jih dobili, tudi sami presenečeni. Endokrinolog doktor Steve Atkin, je povedal, da je idejo za raziskavo dobil, ko mu je ena od bolnic povedala, da se je precej bolje počutila, ko je popila skodelico vroče temne čokolade.
V raziskavi v kateri je sodelovalo deset bolnikov s kronično utrujenostjo so ugotovili, da temna čokolada vpliva na nivo seratonina (hormona sreče) v možganih. Pomembno je, da čokolado, ki vsebuje najmanj 70 odstotkov kakava, uživamo v zmernih količinah, ne več kot 50 gramov na dan.
Znano je, da temna čokolada vsebuje visok nivo polifenolov, antioksidantov, ki imajo precej pozitivnih učinkov na zdravje. Polifenoli med drugim zmanjšujejo visoki krvni tlak, vplivajo pa tudi na zvišanje seratonina. Kadar je nivo seratonina povišan se počutimo euforično, kadar pa je nivo prenizek nas muči depresija.
Kaj je kronična utrujenost?
Ko so ljudje tudi po daljšem počitku utrujeni in ta utrujenost traja vsaj 6 mesecev, govorimo o kronični utrujenosti. Spremljajo pa jo še drugi znaki kot so bolečine v grlu, boleče bezgavke, glavobol, boleče mišice, sklepi. Težave se lahko odražajo tudi na prebavilih, ljudje imajo lahko občutek nabreklosti rok, občutek suhih ust, suhih oči, ...
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.