V začetku skupnega življenja ženske običajno pridobijo na teži, kar pa ne velja za nasprotni spol. Moški praviloma izboljšajo prehranjevalne navade, ugotavljajo strokovnjaki za dietetiko v poročilu, ki ga je pripravil Raziskovalni center za prehranjevanje na Univerzi Newcastle.
V poročilu ugotavljajo, da želita partnerja v medenih mesecih napraviti vtis drug na drugega. Tako v prizadevanju, da bi zadovoljila svojega partnerja, spreminjata tudi svoje prehranjevalne navade.
To pomeni, da začno moški jesti lažjo hrano, z manj sladkorja, več solatami, sadjem in zelenjavo. Obratno pa ženske, da bi ugodile partnerju, začno pripravljati bolj kremasto in težjo hrano, kot so bogate omake. Ženske poleg tega pogosteje uporabljajo hrano kot tolažbo, ko se soočajo s stresom. Tako pogosto pridobijo na teži, na primer, če se razmerje konča.
V poročilu še ugotavljajo, da ženske ohranjajo tradicionalno vlogo v večini gospodinjstev in pri nakupovanju ter imajo večji vpliv na prehranjevanje para in življenjski stil.
Večerni skupni obroki pomemben del življenja v dvoje
Strokovnjaki iz Newcastla so pregledali ugotovitve različnih raziskav iz Velike Britanije, ZDA in Avstralije, v katerih so preučevali prehranjevalne navade skupaj živečih heteroseksualnih parov.
Več parov v raziskavah omenja hrano kot eno od osrednjih točk v razmerju, ker predstavljajo večerni skupni obroki pomemben del skupnega življenja. Ena od študij je pokazala, da v skupnem življenju na teži pridobita oba partnerja.
Dietetičarka dr. Amelia Lake sicer pravi, da partnerjev ne moremo kriviti za nezdrav način življenja, saj obstaja veliko faktorjev, ki vplivajo na to, kaj jemo in česa ne. “Kakor koli, raziskava je pokazala, da partnerja, kar se tiče življenjskega stila, vplivata eden na drugega. Ljudje, ki želijo živeti bolj zdravo, bi morali to upoštevati,” je zaključila.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.