FIT 24UR

Droga iz hleva

London, 12. 09. 2005 00.00 1 min branja 0

image (28)

Po londonskih nočnih klubih kroži nova party droga ketamin, ki naj bi bila že tako iskana kot kokain in ecstasy.

Britanski inštitut za droge Drugscope pravi, da po Veliki Britaniji kroži nova droga, in sicer ketamin, ki ga veterinarji uporabljajo za omamljanje konjev. S ketaminom, ki so ga leta 1961 izdelali v Združenih državah Amerike, so se ameriški vojaki omamljali med vojno v Vietnamu, saj je služil kot sredstvo proti bolečinam.

Drugscope je v 15 britanskih mestih izvedel obsežno anketo, ki je pokazala, da je ketamin med mladimi prav tako popularen kot kokain in ecstasy.

V londonskih klubih 'Special K' stane približno 25 evrov. Tisti, ki ga 'snifajo', so celih dvajset minut v drugem svetu. Tipični učinki so astralna potovanja, se pravi, občutek ločitve telesa od duha in občutek lebdenja.

Ketamin pa s sabo prinaša tudi zelo negativne učinke. Previsoka doza zaužitega ketamina povzroči občutek strahu in panike ter pogostokrat onemogoča dihanje.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763