Na ta način so se končne cene nekaterih zdravil spremenile tudi za 13 odstotkov, minister pa pričakuje, da se bodo cene zdravil vrnile na raven pred 15. aprilom, ko je LZS sprejela omenjeni ukrep.
Po mnenju ministrstva za zdravje bi bilo glede na zaostrene finančne razmere v zdravstvu ter glede na presežke, ki so jih lekarne ustvarile v preteklih letih in jih bodo ob nespremenjenih pogojih poslovanja tudi v letošnjem in v prihodnjih letih korektno, če bi lekarne dodatno kakovost storitev, ki jih nudijo državljanom (kot je npr. svetovanje) vključile v obstoječe cene storitev.
Na ministrstvu menijo, da glede na izkazane rezultate poslovanja v preteklih letih ni bilo nobenih razlogov za tak ukrep. Ob upoštevanju dejstva, da so bili presežki iz poslovanja ustvarjeni na račun očitno previsoko določenih cen storitev v lekarniški dejavnosti, ki jih plačujejo uporabniki njenih storitev, je tak ukrep neposredno v škodo državljanov in v nasprotju s prizadevanji vlade za znižanje inflacije, je še zapisal Keber.