Raziskave, ki so jih na miših opravili znanstveniki iz City University v New Yorku, so pokazale, da je v hipokampusu, predelu možganov, ki je zadolžen za motivacijo, čustva in spomin, prišlo do nastajanja novih celic, ko so uporabili terapijo z magneti.
V časopisu New Scientist lahko preberemo, da bodo rezultati in ugotovitve te raziskave pomembno vplivale na razvoj novih načinov zdravljenja Alzheimerjeve bolezni.
Magnete so do zdaj v medicini uporabljali preko transkranijalne magnetne stimulacije (TMS) in sicer pri zdravljenju depresij, shizofrenije in pri rehabilitacijah po možganski kapi.
Kaj je transkranialna magnetna stimulacija?
TMS deluje tako, da na skalp pacienta namestijo elektromagnetno spiralo, ki ustvarja skoraj neboleče magnetne pulze. Ti impulzi prehajajo preko lobanje in inducirajo električne tokove, ki spremenijo aktivnost živčnih celic v možganih.
Pri depresijah traja takšna obravnava s TMS pol ure, vsak dan in sicer dva tedna.
Nekatere raziskave pa so pokazale, da lahko TMS, če je naravnana na oddajanje nizkofrekvenčnega elektromagnetnega polja, znižuje možgansko aktivnost. To bi lahko uporabili za zdravljenje motenj povezanih s preveliko aktivnostjo možganov, denimo pri shizofrenikih, ki slišijo imaginarne glasove. Ko so TMS usmerili na predel možganov, ki procesira govor je TMS te namišljene glasove odpravila.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.