Znastveniki iz University of Central Lancashire so raziskave opravili na moških različnih telesnih višin. Dali so jim nalogo, da se med seboj borijo z lesenimi palicami, medtem, ko je eden izmed sodelujočih moral drugega namerno izzivati tako, da ga je s palico tolkel po prstih. V eksperimentalni borbi je sodelovalo 10 moških povprečne višine in 10 moških visokih 1,60 cm.
»Provokatorjem« so pojasnili, da testirajo njihove fizične sposobnosti, čas reagiranja in njihovo koordinacijo. Borbo so posneli na video in izkazalo se je, da so skoraj vsi moški višje rasti bolj pogosto reagirali na provokacije kot tisti, ki so bili nižje rasti. Doktor Mike Eslea, ki je vodil raziskave, je na podlagi pregledanih posnetkov povedal, da sindrom Napolonovega kompleksa očitno ne velja.
Do sedaj je veljalo, da so osebe z Napoleonovim kompleksom bolj nervozne, agresivne in bolj dovzetne za prepire, predvsem takrat, ko se primerjajo z visokimi moškimi.
»Kadar ljudje vidijo agresivnega moškega nižje rasti, pogosteje pomislijo, da je njegova agresivnost povezana z njegovo telesno višino, ker je prav višina tista, ki jo na takem človeku najprej opazijo«, je še pojasnil dr. Eslea in dodal, da so njihove raziskave pokazale prav nasprotno.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.